13.11.2021 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jeden přejezd stačí, drahoušku!

Zpracování půdy v bezorebném systému hospodaření firmy LEMKEN bylo od začátku založeno na rychlé první podmítce talířovými branami Rubin 9, která podnítila ke vzejití výdrol a semena plevelů; zhruba po čtrnácti dnech se povrch půdy celoplošně podříznul pomocí radličkového kypřiče, který zároveň zajistil rovnoměrné promísení veškerých posklizňových zbytků s půdou.

Ruku v ruce s úspěchem radličkových kypřičů šly i úspěchy talířových bran Rubin 9. V současnosti je tento slavný stroj již vystřídán novou modelovou řadou Rubin 10.

Do technologie mělké podmítky Rubinem 9 s následným zapravením výdrolu kypřičem Karat 9 pak firma LEMKEN vstoupila s novými talířovými branami Rubin 12. Ty jsou vhodné jak k podmítkám, tak i k základnímu zpracování půdy do hloubky až 20 cm. Velké talíře na silných, speciálně tvarovaných slupicích, robustní rám a současně otevřená konstrukce s maximální průchodností se zasluhují o to, že Rubin 12 si poradí i v extrémních podmínkách, jaké panují například na pozemcích po sklizni kukuřice na zrno.

Zatímco s tradičním nářadím by pro shodný efekt bylo zapotřebí přejezdů několik, tak s kypřičem Rubin 12 je pozemek zpracovaný již po jediném přejezdu. Půda je nakypřena do hloubky až dvaceti centimetrů a díky průměru talířů 736 mm se dociluje zapravení posklizňových zbytků do půdy v celém zpracovávaném profilu. Výsledkem je urovnaný povrch pole s minimem organické hmoty ve vrchní vrstvě. Pozemek je tak připraven pro následné operace.

Více informací v týdeníku Zemědělec č. 47.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down