02.04.2022 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jeden senzor s dvojím využitím

Firma Zunhammer již řadu let dodává zákazníkům NIR senzor VAN-Control 2.0. Vyvinutý byl již v roce 2005 a od té doby je neustále zdokonalován. A od srpna 2021 běží vývoj spolu s firmou Krone, tentokrát již u druhé generace NIR senzoru VAN-Control 2.0. Toto zařízení již získalo řadu významných mezinárodních ocenění. Není zrovna laciné, o to více potěší informace o tom, že jeden a tentýž senzor může být opakovaně využíván nejen na samojízdné sklízecí řezačce BiG X, ale také při aplikaci tekutých hnojiv pomocí cisterny Zunhammer.

Společnosti Krone a Zunhammer se dohodly na možnosti společného využívání senzoru pro měření obsažných látek NIR a jeho dalším vývoji. Senzor bude oběma výrobci nabízen s duální funkcí – pro sklízecí řezačky a aplikační techniku.

Zákazníci společnosti Zunhammer využívají novou generaci senzoru „VAN-Control 2.0“ již od roku 2015. Ovšem s tím, že zařízení dokázalo pouze provádět online analýzu kejdy při její aplikaci anebo již při sání do cisterny. Jako doplněk nabídne tento senzor pod názvem „Krone NIR Control dual“ také firma Krone pro svou sklizňovou techniku a současně i firma Zunhammer pod označením „VAN-Control dual“ pro aplikaci kejdy.

Z toho plyne pro zemědělce či poskytovatele služeb výhoda ve významném prodloužení doby, kdy může být senzor aktivně využíván. Počínaje prvními sečemi vojtěšek na senáže na jaře přes sklizeň obilovin na GPS až po podzimní sezónu kukuřičných siláží. V čase mezi jednotlivými sečemi lze tentýž senzor namontovat na aplikační traktorovou cisternu anebo na samojízdný aplikátor kejdy.

Více informací v Zemědělci č. 15/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down