Jeden stroj vyřešil mnoho problémů

Nákup zemědělské techniky se uskutečňuje na základě potřeby určitého typu stroje z různých důvodů, jako je například přechod na jinou technologii hospodaření nebo sloučení určitých operací do jediného přejezdu. Řada podniků hledá také vhodnou techniku pro likvidaci velkého množství posklizňových zbytků na pozemku s minimem přejezdů a bez tvorby nepříznivých „matrací“ slámy v půdě. Vhodné řešení nabízí na našem trhu firma LEMKEN a má název Rubin 12.

Dá se říci, že v oblasti krátkých talířových bran firma LEMKEN stanovila trendy. Již Rubin 9 byl průlomový, protože to byl právě ten typ nářadí, jaký zemědělci z celé Evropy hledali, aby mohli provádět rychlé první či opakované podmítky anebo zpracování porostů meziplodin. Tento podmítač se výborně osvědčil. A s novým strojem Rubin 12 firma LEMKEN učinila další krok přesně ve směru požadavků moderního zemědělství, které stále ještě postrádá techniku umožňující vysoce agresivní účinnost na posklizňové zbytky při větší pracovní hloubce a extrémní průchodnosti.

Jak dokonale je konstrukce u Rubinu 12 dotažena do konce, se na vlastních pozemcích přesvědčuje stále více uživatelů v České republice. Jedním z prvních je Zemědělsko obchodní družstvo Zálší, které hospodaří na výměře 4150 hektarů zemědělské půdy v okrese Ústí nad Orlicí. Orná půda s rozlohou 3726 hektarů je obdělávána převážně bezorebně. Zemědělský podnik má dvě střediska a chová 1500 kusů dojnic v uzavřeném obratu stáda a 1000 býků ve výkrmu.*

Více informací v měsíčníku Mechanizace zemědělství 9/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *