26.02.2021 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jeden z nejvýkonnějších samojízdných aplikátorů

Trendem ve světě aplikační techniky je specializace a profesionalizace. Pokud mluvíme o Evropě může za to především stále přísnější legislativa, ale na trendu se podepisuje i úbytek pracovních sil. Do popředí zájmu se tak dostávají podniky nabízející služby a, co se techniky týká, velké samojízdné aplikátory, které rychle a efektivně provedou aplikaci kejdy, anebo digestátu z bioplynových stanic. Jedním z takových strojů je i samojízdný aplikátor Vervaet Quad.

Nový samojízdný Vervaet Quad je vybaven šestiválcovým motorem Volvo Penta se zdvihovým objemem 13 litrů, který stroji dodává výkon úctyhodných 550 koní. Maximálního točivého momentu 2650 Nm dosahuje pohonná jednotka při otáčkách 1200 za minutu. Díky tomu se může nový Vervaet Quad řadit mezi nejvýkonnější samojízdné aplikátory vůbec.

Ve spolupráci se společností Volvo vyvinul Vervaet také koncept chlazení. Ten zajišťuje optimální výkon stroje i za extrémních podmínek například při teplotách až 45 °C s plným zatížením motoru a hnacího ústrojí.

Vervaet Quad se může pochlubit také zcela nově vyvinutou převodovkou. Kvůli vysokému točivému momentu a vysokým nárokům na převodovku došli inženýři společnosti Vervaet k závěru, že klasická CVT převodovka je nevhodná. Nově vyvinutý systém pohání každou nápravu zvlášť pomocí hydromotoru a mechanických převodů. Hnací ústrojí si tak snadno poradí s velkým točivým momentem během náročné práci. Vervaet Quad tak disponuje stálým pohonem všech čtyř kol.

Aplikátor Vervaet Quad je vybaven hmotnostně optimalizovanou GRP nádrží s objemem 21 000 litrů a pro efektivní plnění využívá rotační lalokové čerpadlo Vogelsang s kapacitou 9000 l/min.To je standard, ale na přání budou k dispozici ještě výkonnější rotační laloková čerpadla s průtokem 12 000 nebo 13 500 l/min v kombinaci s 10palcovou nasávací trubkou.

Velký samojízdný aplikátor kejdy je většinou předurčen k velkým výkonům a pro jeho obsluhu to znamená dlouhé pracovní dny strávené v kabině. Velmi důležité je proto příjemný interiér kabiny i komfortní a jednoduché ovládání stroje. Při konstrukci aplikátoru Quad si to vzali konstruktéři k srdci a nastavili nové standardy. Všechna vozidla Quad jsou vybavena moderní a prostornou kabinou Claas s velkou prosklenou přední částí. Kabina je pneumaticky odpružena a pneumaticky odpružené je též sedadlo řidiče. Ovládání stroje je řešeno pomocí multifunkční páky a nového přehledného terminálu.

Výhodou je velmi dobrý výhled z kabiny. A i když je Quad velký stroj jeho celková konstrukce je vyniká kompaktní. Díky tomu může obsluha stroje vždy sledovat proces aplikace a výslednou kvalitu práce.

Kdo je na něj zvědavý, ten se může těšit na výstavu Agritechnica 2021, na které by měl být Vervaet Quad 550 osobně přítomen.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down