Jedinečné řešení pro zemědělce

Rychle, kvalitně a s nízkými provozními náklady. Tyto požadavky zajistí firma KUHN kombinovaným lisem na válcové balíky i-BIO+, kdy balení a lisování jsou sloučeny do jedné operace. Jde o jedinečné profesionální řešení, které zaručuje vysoký výkon, nízké energetické náklady a kvalitní senáž lisovanou a balenou do válcových balíků.

Firma KUHN vyrábí lisy a baličky ve svém výrobním závodě v Geldropu v Nizozemsku. V sortimentu lisů jsou modely s variabilní a pevnou komorou, na hranolové balíky a kombinované lisy s baličkami.

Jedinečná konstrukce kombinovaného lisu i-BIO+ zahrnuje lisování a balení v jedné operaci, aniž by balík opustil lisovací komoru. Výkonnost, kvalita a utužení balíků jsou přece základními požadavky při každém lisování. Toto jedinečné řešení je hlavním rozdílem ve srovnání s ostatními běžnými lisy.

Balení a lisování v jednom

Díky bezkonkurenční hmotnosti lisu 3495 kilogramů je Kuhn i-BIO+ velmi kompaktní, lehký kombinovaný lis. Je ho možné agregovat s traktory již od 90 koní, i-BIO+ se skvěle hodí do všech podmínek. Jelikož balení probíhá přímo v lisovací komoře, není nutné s balíkem manipulovat a nehrozí tak nebezpečí poškození slisovaného balíku.

Nová konstrukce výkyvného odpruženého sběrače o šířce 2 nebo 3 m s pěti řadami prstů zabezpečuje dokonalý sběr každého materiálu i při vysokých pracovních rychlostech. Opěrná kolečka a pomocný váleček nad sběračem zajišťují další stabilitu sběrače.

Nové provedení integrovaného vkládacího rotoru s řezacím ústrojím Opti Cut s 14 nebo 23 řezacími noži plynule vkládá materiál do lisovací komory, čímž maximalizuje výkon lisu. Tento systém je schopen zajistit délku nařezaného materiálu v provedení OC 14 na 70 mm a u provedení OC 23 na 45 mm. Řezací nože jsou jištěny proti poškození pružinami. Systém řezání Opticut značky Kuhn je známý jako jeden z nejlepších systémů na trhu.

Vkládací mechanismus je chráněn zátěžovou spojkou na náhonovém kloubovém hřídeli. V případě ucpání lze navíc využít spouštěcí dno Drop-Floor, v tomto případě lze spustit dno řezací komory i s noži. Po uvolnění blokace se pak opět vrátí do pracovní polohy.

Kuhn i-BIO+ disponuje pevnou lisovací komorou o průměru 125 cm a šířce 120 cm, která je tvořena 18 speciálními profilovanými válci, jež zajišťují maximální trakci pro otáčení balíku a stlačení materiálu.

Lis je dodáván s vázáním do sítě a jeho nastavení se provádí na ovládacím terminálu v traktoru.

Balicí satelity pro 750mm fólii se standardním předpětím fólie na 70 % jsou navrženy tak, aby se fólie bezproblémově odvíjela na balík. Pokud se spotřebuje jedna z fólií, nebo se přetrhne, což hlídají elektronická čidla, obsluha může přepnout režim balení pomocí tlačítka a dobalit balík pouze jednou fólií.

Novinka – technologie

balení IntelliWrap

Výrobní závod KUHN Geldrop je průkopníkem nových technologií pro lisování a balení balíků, novinkou je unikátní technologie balení nazývaná IntelliWrap.

Tento systém využívá sofistikovanou kombinaci elektroniky a hydrauliky pro perfektní monitorování procesu balení a pro úplnou kontrolu nad dokonalým překrytím vrstev fólie. Podle aktuálních podmínek, vlastností lisovaného materiálu, délky skladování a podobně si obsluha zvolí pomocí ovládacího terminálu požadovaný počet vrstev fólie v rozsahu 4, 5, 6, 7, 8, 9 a více. Balení do fólie trvá pouze 18 sekund při navolení technologie s šesti vrstvami fólie. Po dokončení balení dojde k odříznutí a následnému zachycení fólie pomocí dvou mechanismů.

Ovládání lisu

Lis i-BIO+ je plně ISOBUS kompaktibilní, k jeho ovládání se používají dva terminály, a to ISO Kuhn systém s terminálem VT 50 a ISOBUS systém s terminálem CIC 200. Všechna nastavení tak lze provést buď pomocí dotykové obrazovky, nebo přes intuitivní velká tlačítka.

Výčet hlavních technických údajů a předností kombinovaného lisu Kuhn i-BIO+ dává jedinečnou šanci pro rozhodování při výběru nové technologie pro vaši farmu. Firma Kuhn nabízí vždy stroje, které spoří náklady na provoz, minimalizují pracovní náklady a hlavně – kvalitní práce těchto strojů zaručí následné zhodnocení vložených nákladů.

Navštívit můžete firmu Kuhn Center na výstavě Techagro 2016 v Brně v pavilonu G 1.

 

Ing. Zdenek Kříž

KUHN CENTER CZ a. s.

 

Foto:

Výkonnost, kvalita a utužení balíků jsou základními požadavky při každém lisování. Při nestálém počasí se počítá každá minuta. Jedinečné inovace značky KUHN tvoří rozhodující rozdíly vůči běžným lisům

Značka KUHN nabízí nejefektivnější a nejuniverzálnější lisy na trhu. Tyto lisy nebyly vyvinuty pouze pro to nejlepší lisování, ale i pro nejvyšší spolehlivost

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *