Jedinečný adaptér i pro jiné řezačky

Kukuřičný adaptér Krone EasyCollect, s nímž se sklízí nezávisle na směru a rozteči řádků, lze od nynějška používat i na samojízdných řezačkách Claas, John Deere a New Holland. Firma Krone tím reaguje na velkou poptávku po zařízení EasyCollect při sklizni kukuřice, které prokazatelně zlepšuje kvalitu řezanky. Výrobce to dokumentoval v několikaletých testech, mimo jiné i prostřednictvím nezávislých znalců.

„Hodně zákazníků je ohromeno spolehlivostí a lehkostí adaptéru EasyCollect, který perfektně zvládá sklizeň kukuřice na siláž,“ říká Wolfgang Jung, ředitel Krone Service & Parts. „Kromě toho se nám podařilo také podstatně minimalizovat opotřebení, a tím snížit provozní náklady.“

Osvědčený princip nekonečně obíhajícího collectoru funguje takto: stonky kukuřice se organizovaně vedou podél pevných nožů a odřezávají se. Následně se sklápí do podélného směru mezi vkládací válce, které je slisované posouvají do řezacího ústrojí. Díky podélné orientaci jsou rostliny pořezány přesněji a podíl nadměrných délek je snížen na minimum. To je základem vysoce kvalitní siláže a úspěšného výkrmu.

Díky přizpůsobování rychlosti collectoru, který je součástí sériové výbavy, je za jakýchkoli pracovních podmínek a při jakékoli požadované délce řezanky zaručeno rovnoměrné podávání rostlin do vkládacího ústrojí.

Další plus kukuřičného adaptéru EasyCollect přináší inovativní konstrukce celého zařízení, neboť firma Krone dokázala podstatně snížit počet různých dílů a pohonů v porovnání s dosavadními adaptéry na kukuřici. Praktické zkušenosti ukazují na další přednosti, jako jsou štíhlá konstrukce, velmi dobrá manipulace a podstatně nižší příkon ve srovnání s konkurenčními produkty na trhu. Dostatečně širokým adaptérem lze vybavit i řezačky nižší výkonnostní třídy. Sklizňové adaptéry EasyCollect (podle typu řezačky) lze samozřejmě vybavit doplňkovým zařízením pro aktivní kopírování terénu a automatikou k navádění podle řádků. Jednoznačnou výhodou této doplňkové výbavy je stejnoměrná výška strniště a výrazně snadnější práce řidiče.

Adaptér na kukuřici Krone EasyCollect pro libovolnou rozteč řádků je k dispozici v pracovních záběrech 4,5 m, 6 m, 7,5 m a 9 metrů (6, 8, 10 a 12 řádků s roztečí 75 cm).

Podrobné informace o aktuálních variantách výbavy a možnostech přizpůsobení zařízení EasyCollect na stroje jiných výrobců vám poskytnou všichni obchodní partneři Krone.

Marketingové oddělení KRONE

Foto:

Adaptér na sklizeň silážní kukuřice Krone EasyCollect je už k dispozici pro další tři výrobce řezaček, firmu Claas nevyjímaje

S adaptérem Krone mohou sklízet kukuřici na siláž i samojízdné řezačky New Holland

Také řezačky John Dere už mohou využívat jedinečný kukuřičný adaptér Krone

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *