Jednoduchý neznamená méně kvalitní

Když se řekne traktor Belarus, rozhodně si nikdo nepředstaví traktor plný elektroniky. Jeho výhoda je v jednoduchosti a v ceně. Na Techagru těmto traktorům patřila téměř celá expozice společnosti firmy Info Buisness Centrum, s. r.o., která se zabývá jejich dovozem a prodejem v České republice.

Kromě traktorů z Minského traktorového závodu MTZ značky Belarus dováží společnost i další zemědělskou komunální a lesní techniku.

Traktory Belarus
Sortiment traktorů Belarus je široký. Univerzální modely pokryjí výkonových rozsah od 50–280 koní a celkem je možné vybrat z počtu 24 modelů. Dále jsou v nabídce minitraktory a malotraktory, dohromady jich je čtrnáct, a na speciální práce může být nasazeno 15 speciálních strojů.
Nejprodávanějšími traktory jsou univerzální modely a více než polovina se prodává s čelním nakladačem. Velmi častá je výkonová třída 70–80koní. Takový stroj se hodí jak do zemědělství, tak si ho kupují obce i do komunálních služeb a neztratí se ani v lese.
Výhodou traktorů Belarus je jejich cenová dostupnost a také to, že svou jednoduchou konstrukcí bez použití zbytečné elektroniky jsou levné na servis a prakticky je možné si stroj opravit „na koleni“

Belarus na Techagru
O novinky na stánku společnosti Info Business Centrum, s. r. o., nebyla nouze. První z nich se mohl chlubit traktor 923.3 s výkonem 96 koní, s jehož novou převodovkou je možné řadit tři stupně pod zatížením.
Další traktor 1523.4 má výkon 160 koní a i jeho převodovka dovoluje řadit čtyři stupně pod zatížením.
Návštěvníky mohl zaujmout také traktor s označením 922.3, který byl vystaven s čelním nakladačem i s lesní nástavbou. Protože skoro polovina traktorů se prodává s čelním nakladačem, firma Info Buisness Centrum, s. r.o., úzce spolupracuje se společností Humpolecké strojírny Humpolec, a. s. Nakladače trac-lift jsou tak běžnou součástí traktorů.

Prodeje rostou
Výhodami traktorů Belarus je jistě cenová dostupnost. Prodeje od vstupu na trh rostou a v České republice už pracuje nejen na polích přes 450 traktorů. Za poslední dva roky Info Buisness Centrum, s. r. o., prodalo 10 až 15 traktorů měsíčně. Oblíbenost ovlivňuje momentální finanční krize, ale i skutečnost, že některé traktory se už osvědčily a mezi zemědělci probíhá kladná zpětná vazba.

Další stroje z dovozu
Z Běloruska firma Info Buisness Centrum, s. r. o., dále dováží svinovací lisy a podmítací brány, z Lotyšska traktorové přívěsy a rozmetadla hnojiv. Na brněnské výstavě Techagro byly prezentovány nejen traktory, ale také rozmetadlo.

Minský závod MTZ
Pokud by si někdo myslel, že produkce traktorů Belarus je v porovnání s ostatními značkami světa zanedbatelná, mýlil by se.
Minský závod byl založen už v roce 1946 a za tu dobu vyrobil přes tři miliony strojů. Traktory z výrobní linky v Minsku jsou vidět nejen na území Běloruska, ale také v dalších 104 zemích světa, téměř na všech kontinentech. Celkově tak Belarus zaujímá osm až deset procent světové produkce traktorů. Zavedení certifikátu ISO 9001 v oblasti Navrhování a výroba traktorů svědčí o tom, že také stroje z východu hlídají svojí kvalitu.
V České republice byl poprvé představen v roce 2003 na výstavě Země živitelka.

Klíčové informace:
• Značku traktorů Belarus dováží do České republiky firma Info Buisnes Centrum, s. r. o.
• Do dnešních dnů bylo prodáno do České republiky okolo 450 traktorů.
• Nejvíce se prodávají stroje s výkonem 70–80 koní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *