08.11.2022 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ještě větší přesnost pro aplikaci tuhých statkových hnojiv

Dánský Samson v mnoha ohledech určuje trendy v aplikační technice. Nyní má znovu jedno prvenství – představuje vůbec první NIR senzor pro měření obsahu sušiny a významných živin v pevných statkových hnojivech v reálném čase na světě.

Počáteční společný  projekt Opti-Sensor, vedený společnostmi Samson Group, INRAE a Photon Lines, měl za cíl vyvinout integrovaný spektroskopický systém pro kvantifikaci živin obsažených v chlévské mrvě. Tento multidisciplinární projekt byl kombinací zkušeností a silných stránek každé zúčastněné společnosti:

- INRAE pomohla vytvořit databázi z 500 vzorků organických hnojiv, shromážděných od různých hospodářských zvířat.

-  Photon Lines vyvinula NIR senzor (NIR – blízké infračervené spektrum).

 - Samson Group určil provozní omezení a nainstaloval senzor na stroj.

Opti-Sensor je zabudován do bočního panelu rozmetadla. Používá metodu blízké infračervené spektroskopie s prokazatelnými výsledky v zemědělství, zejména pokud jde o senzory NIR používané pro měření obsahu živin a sušiny v kejdě. Vzorky jsou pravidelně shromažďovány. Výsledky jsou porovnány s databází EPSOLYS a pomáhají určit obsah sušiny v materiálu a obsah amoniakového dusíku, jakož i uhlíku, fosforu a draslíku v chlévské mrvě. Na terminálu v kabině se zobrazují výsledky měření v reálném čase.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down