23.05.2022 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jsme spolu všichni na jedné lodi

Když jsme si po roce 2020 a 2021 v lednu letošního roku říkali, že už nás snad nemůže potkat další nepříjemná rána a že se v co nejbližší době stabilizuje celosvětové dění a obecně se zlepší nálada ve společnosti, tak jsme netušili, co nás čeká. To co přišlo koncem února, nečekal snad ani ten největší pesimista. Bohužel, taková je doba a my se nyní s tímto musíme naučit nějak „bojovat“, žít a vyrovnat. ČSOB Leasing se v oblasti AGRO připravoval na rok 2022 již jako na standardní, ale určité skutečnosti nás přivedly v některých situacích opět k částečným improvizacím.

Koncem minulého roku jsme připravili balíček pro zemědělské klienty – program AGRO 2022, který našim zemědělským zákazníkům garantuje jedny z nejzajímavějších podmínek v rámci financování, pojištění a akčních nabídek financování zemědělské techniky ve spolupráci s našimi partnery – výrobci a importéry. Kromě velmi výhodných značkových financování (kde jsme se pohybovali s úrokovými sazbami kolem 1–2 %, nebo nabízeli zákazníkům pojištění zdarma po celou dobu financování), dokážeme díky agro orientaci skupiny ČSOB nabídnout zemědělcům i tak zajímavé úrokové sazby a komplexní pojištění. Tímto chceme našim klientům ušetřit co nejvíce peněz a umožnit jim rozvoj jejich podnikání v jiných oblastech, ale i co nejvíce předcházet starostem v těch nejnepříjemnějších situacích, jakou jsou pojistné události.

Jak jsme nakonec tento rok začali a s jakými úspěchy?

Pokud bychom chtěli shrnout aktivitu ČSOB Leasingu na začátku letošního roku, řekl bych k tomu asi toto. Díky tomu, že se již začátkem roku hovořilo o tom, že se hlavní výstavní tahák letošního roku Techagro 2022 pravděpodobně neuskuteční, začali jsme se s našimi partnery připravovat na jejich regionální výstavy a dny otevřených dveří, kde společně s dealery zákazníkům nabízíme komplexní služby v oblasti nákupu nové i použité techniky. Není snad kraj v Čechách či na Moravě, kde bychom se v rámci těchto dnů nesetkali s našimi stávajícími a teď mohu s klidným srdcem říct i novými zemědělskými zákazníky. Debaty a témata byla v rámci těchto setkání různá. Ať to bylo aktuální financování techniky, problémy s dodávkami strojů, které má aktuálně většina značek průřezem zemědělskou technikou nebo stále se množící dotazy na výhled úrokových sazeb do budoucna. Na něco jsme společnou odpověď našli, na mnohé bohužel ne, protože v této turbulentní době se některé otázky opravdu zodpovědět nedají. Společné vnímání aktuální situace nám dohromady dává větší prostor k tomu, abychom nacházeli to správné řešení pro Vás, naše zemědělské zákazníky. Každopádně jedno je jisté, z proběhnuvších setkání jsem si odnesl dobrý pocit, kdy kromě toho, že je ČSOB Leasing jednička v segmentu agro v ČR, tak je samotnými zemědělci vnímám jako partner stabilní, atraktivní a zkrátka první volba.  Pokud bychom se na první tři měsíce letošního roku podívali řečí čísel, může být ČSOB Leasing spokojený a je vidět, že jdeme s programem AGRO 2022 tou správnou cestou. Podařilo se nám vložit do úvěrových knih v objemu financování přes PGRLF o 28 % více, což je rekordní nárůst i proti letům „předcovidovým“. Děkujeme tedy vám, zemědělcům, za důvěru vloženou v ČSOB Leasing a věříme, že při Vašich dalších nákupech zemědělské techniky se spolu opět setkáme.

Aktuální situace a kratičký výhled

Na poli financování zemědělské techniky můžeme situaci shrnout asi takto. Pokud se nám svět úplně nezblázní a továrny budou vyrábět a dodávat zemědělskou techniku do České republiky, ČSOB Leasing je připraven maximálně podpořit agro sektor a bude se snažit minimalizovat náklady českých a moravských zemědělců. Všichni víme, že ti to v aktuální situaci zvyšujících se vstupů cen do jejich podnikání, nemají vůbec jednoduché. Všichni si budeme přát, aby alespoň výkupní ceny komodit dokázaly zmírnit dopad vyšších nákladů a umožnily další rozvoj zemědělského podnikání na našich českomoravských polích.

Co se týče dotací do AGRO sektoru, dobíhají nám prostřednictvím MAS dotace z Programu Rozvoje Venkova z období 2014–2020. Pokud byste potřebovali jakoukoli pomoc s provedením touto dotací, případně jejím dofinancováním, neváhejte se obrátit na naše Centrum Dotačního Poradenství nebo na Vašeho regionálního zástupce ČSOB Leasingu, který vám tento kontakt zprostředkuje a financování rád vyřídí.

Pokud bychom se podívali na blízkou budoucnost, pak je ve znamení nástupu společné zemědělské politiky (SZP), programu, který naznačuje, jak stát a EU uvažují o podporách v zemědělství a potravinářství v následujících letech. Pro roky 2021 a 2022 bylo vyhlášeno v rámci SZP přechodné období, ve kterém Evropská Komise dokončí potřebnou legislativu a členské státy následně dokončí své národní strategické dokumenty. Tady nám tedy nezbývá nic jiného, než zatím vydržet.

Závěrem bych Vás chtěl pozvat do Nabočan na oblíbenou akci Naše Pole 2022, jehož je skupina ČSOB generálním partnerem. Akce se koná 14.–15. 6. 2022. Budeme rádi, když si najdete chvíli a zastavíte se na našem stánku, kde Vám bude k dispozici vždy někdo z ČSOB Leasingu nebo ČSOB. Rádi s vámi u malého občerstvení prodiskutujeme vaše potřeby a přání a určitě najdeme pro vás ideální řešení. Neváhejte, jste srdečně zváni.

Přeji nám všem, abychom to nejhorší v roce 2022 měli už za sebou a čekaly nás již jen samé příjemné věci. Těším se na setkání s vámi.

Karel Čermák
Key Account Manager AGRO & LES
ČSOB Leasing, a. s.

Úvodní foto:
Karel Čermák, Key Account Manager AGRO & LES, ČSOB Leasing, a. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down