Jubilejní sklízecí mlátička

Ve své 21leté úspěšné historii se velká sklízecí mlátička Claas Lexion stala vlajkovou lodí mezinárodního koncernu. Skládá se z více než 50 000 konstrukčních prvků, prochází jí 4000 metrů kabelů elektrického vedení a 215 metrů hydraulického vedení. V nadcházejících měsících bude k vidění na mnoha veletrzích a výstavách po celé Evropě 50 000. Lexion v jubilejním designu.

Po téměř jednom desetiletí vývojových prací představil CLAAS první velkou sklízecí mlátičku Lexion v roce 1995. Výrobní řada 400 nabízela zemědělci nové parametry výkonu. Poprvé byl kombinován mláticí systém APS s mláticím bubnem zvětšeným na 600 mm se separací zbytkového zrna Roto Plus. To společně tvořilo od té doby osvědčený APS Hybrid System. Řidiči pracovali již v pohodlné kabině, která byla vybavena integrovaným palubním systémem CEBIS. Řízení stroje navíc usnadňovaly systémy řízení GPS Pilot a Laser Pilot.

Od roku 2010 se vyrábějí doposud největší sklízecí mlátičky Lexion 700. Při sklizni dosahují nejvyšší rychlosti 40 km/h, pracují s žacím ústrojím širokým až 12,3 m, jsou šetrné k půdě a životnímu prostředí a disponují vysoce výkonným softwarem, který detailně dokumentuje průběh sklizně a poskytuje řidiči přesné informace. Se sklízecí mlátičkou Lexion 780 stanovil CLAAS v roce 2013 další milník v historii sklízecích mlátiček. Kromě zásobníku zrna o objemu 13 500 l je vybavena integrovaným asistenčním systémem pro řidiče CEMOS AUTOMATIC. Software prochází určené zadané hodnoty zemědělce a po krátké době najde optimální nastavení pracovního systému. S ohledem na měnící se podmínky sklizně v průběhu dne se toto nastavení neustále kontroluje a permanentně přizpůsobuje.*

Více naleznete v Zemědělci č. 30.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *