Jubilejní výstava na konci dubna

Koncem dubna se v Týništi nad Orlicí konaly už 15. prodejní a výstavní dny AGRICO. Během dvou dnů si mohli návštěvníci prohlédnout moderní zemědělskou, lesní, komunální a zahradní techniku včetně řady novinek a případně využít zajímavé akční ceny. Tak jako Jan Škop ze Skalice u Smiřic, který si hned první den rezervoval nejnovější traktor Zetor Major HS 80 s čelním nakladačem. Stejně jako v minulých letech se mohli zájemci podívat pod kapotu mnoha strojů a získat o nich vyčerpávající informace od všudypřítomných obchodních zástupců. Nepřízeň deštivého počasí pak výrazně otupila tradičně příjemná atmosféra a dobré jídlo i pití.

Firma AGRICO s. r. o. působí na českém trhu už 24 let v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, zejména v okresech Rychnov nad Kněžnou, Ústí nad Orlicí, Náchod, Trutnov, Pardubice a Chrudim, částečně i Semily a Jičín. Tamním zemědělcům dodává především traktory Zetor, Valtra a Kubota, teleskopické manipulátory Merlo a Weidemann, závěsnou techniku Kverneland a Kuhn a přívěsy VTC Písečná, které postupně nahrazují dopravní techniku Pronar. V nabídce má i čelní nakladače, sedačky do zemědělských strojů a další produkty s vysokou užitnou hodnotou.

Společnost má více než třicet zaměstnanců, kteří pracují ve třech provozovnách. Největší z nich je hlavní sídlo firmy nedaleko vlakového nádraží v Týništi nad Orlicí. Druhá stojí u benzínové stanice při výjezdu z Týniště směrem na Kostelec nad Orlicí, kde se nachází především zahradní a komunální technika a její servis, ale i autoservis a pneuservis. Pneuservis je zaměřen na osobní auta i velké nákladní automobily či traktory. Třetí středisko naleznou zákazníci v Červeném Kostelci na Náchodsku. Tam je sklad náhradních dílů a také obchod se zahradní technikou.

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 20.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *