K patnáctinám nová pobočka v Brně

Patnácté výročí svého působení v České republice společnost Phoenix-Zeppelin oslavila rozšířením poskytovaných služeb. Hlavním náplní nově otevřené brněnské pobočky bude etablovat značky Challenger a Caterpillar na našem trhu se zemědělskou technikou. K tomu má přispět také umístění vedení zemědělské divize Phoenix-Zeppelin do jihomoravské metropole.

Převážnou část obratu společnosti doposud tvoří prodej stavebních strojů, energetických systémů, manipulační techniky, příslušenství a půjčovna stavebních strojů. Vedení společnosti Phoenix-Zeppelin, spol. s r. o., věří, že prodej zemědělských strojů bude kopírovat dosavadní úspěšný vývoj odbytu stavební techniky.

Stavební stroje také zemědělcům
O novém sortimentu Phoenix-Zeppelin jsme hovořili s Ing. Davidem Fialou, vedoucím prodeje zemědělské techniky. Prvovýrobcům zde nabízejí dvě vlajkové značky. První z nich, Caterpillar, představuje stavební stroje využitelné pro zemědělské aplikace. „Jedná se zejména o manipulátory, smykem řízené nakladače a kloubové nakladače “ upřesňuje David Fiala.
Druhou skupinu strojů tvoří samostatná značka Challenger, která vznikla v roce 2004. „Prvním dovezeným strojem byl pásový traktor,“ přibližuje zrození nového sortimentu David Fiala. Poté společnost Phoenix-Zeppelin rozšířila nabídku o kolové traktory s výkonem 80 až 320 koní. Následovaly sklízecí mlátičky, lisy na hranaté balíky, samochodné postřikovací stroje a aplikátory statkových a minerálních hnojiv.

Velkým podnikům výkonné stroje
Transformační období v devadesátých letech minulého století přineslo pro zemědělský sektor zásadní změny. Vlivem různých faktorů došlo k rozdrobení velkých družstev na podniky s menšími výměrami. Po určité době se situace obrátila a nyní postupně dochází ke zpětné koncentraci zemědělské prvovýroby. Hlavní odbyt výkonných zemědělských strojů Challenger vidí David Fiala ve velkých finančně silných podnicích, které si mohou dovolit modernizovat svůj strojový park.
Mimo kvality a výkonu dodávané techniky Phoenix-Zeppelin svým klientům garantuje prvotřídní servisní služby. „Caterpillar není jedničkou ve stavebních strojích náhodou, říká David Fiala, „ale díky konkurenčnímu poprodejnímu servisu a garantovaným dodávkám náhradních dílů.“
Novým trendem je takzvaná bezservisní spolupráce. Jedná se o diagnostikování stroje v průběhu záruční doby. Hlavním cílem je předcházet možným poruchám. V praxi systém funguje tak, že mechanici odebírají z kontrolovaných strojů vzorky olejů a posílají je na analýzy do laboratoře. Výsledky pak slouží k optimalizaci údržby a vyhodnocení stavu agregátů strojů.

Velký ohlas na půjčovnu
Phoenix-Zeppelin je první společností, která na českém trhu zavedla půjčování stavebních strojů. Stejný primát drží také v půjčování zemědělské techniky. „Mnoho menších farem má problémy s pořízením nové techniky a naše služba jim vychází vstříc,“ tvrdí David Fiala. Na druhé straně si je vědom toho, že v porovnání s klasickou koupí jde o dražší záležitost. „Někteří zákazníci si techniku půjčí jen aby si ji vyzkoušeli a osahali. Jiní si půjčí silnější traktor na jeden, dva měsíce a pak se vrací ke svému vybavení,“ všímá si David Fiala.
Největší zájem klientů pociťují v době zakládání porostů a při žních, kdy je největší potřeba rychlých a výkonných strojů. Naopak v zimním období, kdy poptávka farmářů ustává, půjčovna Phoenix-Zeppelin oslovuje podniky komunálních služeb. Kolové traktory tak najdou uplatnění v agregaci se sněžnými radlicemi a frézami.
„Přes obrovský ohlas zájemců se naše půjčovna nachází teprve na počátku,“ konstatuje David Fiala. „Zatím máme omezený počet kolových traktorů a postupem času je možná rozšíříme o závěsná zařízení.“ Rozhodující bude vyhodnocení této služby na konci roku.

Po stabilizaci rozšíření nabídky
Přestože jsme výhradní dovozce značky Challenger do České republiky a na Slovensko, nechceme hned lámat první příčky,“ říká David Fiala. Hlavní snahou zemědělské divize Phoenix-Zeppelin je uplatnit dovezené stroje na trhu a co nejlépe je představit zemědělské veřejnosti. Za tím účelem spolupracují s firmami nabízející závěsná zařízení a prezentují se na jejich akcích a polních dnech. „Nabídka našich strojů se však bude dále rozšiřovat,“ tvrdí David Fiala. Může jít o další techniku v rámci koncernu AGCO nebo o modernizace stávajících řad. „Každopádně teď nechceme nic uspěchat a soustřeďujeme se na prodej současného sortimentu,“ uzavírá David Fiala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *