K výročí patří dárek

Nebývá však obvyklé, že s dárkem přichází oslavenec. Výjimka však potvrzuje pravidlo, říká ředitel společnosti PEKASS Praha Ing. Miroslav Pilz. V letošním roce totiž uplyne 10 let od založení této firmy, zabývající se prodejem zemědělské techniky z tuzemska i z dovozu. Firmy, která je velmi dobře známa zemědělcům především ze středních Čech, kde má PEKASS šest prodejních a servisních středisek.

Popusťme uzdu zvědavosti a zeptejme se rovnou, o jakýže dárek vlastně jde? Tedy – PEKASS, který je mj. výhradním dovozcem a prodejcem pluhů a secích strojů věhlasné švédské značky ÖVERUM, vyhlásil u příležitosti svého 10. výročí zajímavou prodejní akci. Má název „CHCETE ORAT ZADARMO? Pokusme se tedy blíže osvětlit obsah této ojedinělé výzvy.
Současně se zakoupením kteréhokoli nového pluhu ÖVERUM ze série „top-modelů“ obdrží zákazník zdarma příslušné sady opotřebitelných náhradních dílů, které by mu měly vystačit pro celoroční použití. Každý praktik dobře ví, že u pluhů mezi nejvíce namáhané díly na otěr patří čepele (ostří), hroty (špice), či výměnné díly odhrnovaček. Právě tyto díly najdete v dárkovém balíčku, o kterém vás budou blíže informovat pracovníci firmy PEKASS.
Jistě se zeptáte, které modely pluhů patří do zmíněných „top-modelů“? Najdete tam nejžádanější pluhy od poměrně malých až po největší. Od pluhu pro malého rolníka až po víceradličný pluh, který využije velký zemědělský podnik, či podnik služeb.
Ale konkrétně. Z nesených pluhů si lze vybrat tříradličný jednostranný pluh CT 398 G (s jištěním gumovými elementy), či 3-radličný oboustranný pluh CX 390 H (s hydraulickým jištěním ) a z této řady též dva 4-radličné oboustranné modely – CX 490 F (jištění střižnými kolíky), resp. CX 490 H.
Z návěsných pluhů najdete mezi „Top-modely“ dva oboustranné pluhy – oba v pětiradličném provedení CVL 598 F a CVL 598 H. Nabídka pokračuje pluhy řady DVL, ze které byl vybrán šestiradličný model 6108 s jištěním F a tentýž s jištěním H. Soubor „top-modelů“ uzavírá sedmiradličný oboustranný pluh DVL 7108 H.
Patřilo by se doplnit, že PEKASS vybral opravdu nejžádanější modely pluhů, které se osvědčují v podmínkách českého zemědělství. Konečně – naši zemědělci uznávají osvědčené pluhy ÖVERUM, které vynikají svými charakteristickými vlastnosti – originální konstrukcí a vysokou kvalitou, jež je dána použitím ušlechtilé švédské oceli.
Pluhy se dodávají s různými tvary a provedením radlic, se stavitelným záběrem a s řadou dalších užitečných doplňků. Osvědčené jištění proti kamenům, včetně systému „non stop“, samozřejmě přispívá k plynulé a dokonalé orbě.
Nakonec velice oceňovaná vlastnost. Konstrukce pluhů se vyznačuje jednoduchými tvary a příznivým tahovým odporem, což se projevuje v úspoře paliva. Není bez zajímavosti, že při zkouškách pluhů s orebními tělesy Överum XL v porovnání s klasickými tělesy, bylo naměřeno u těles XL snížení tahové síly až o 10 až 15 %. Tyto výsledky, které byly naměřeny Fakultou strojního inženýrství ČVUT v Praze, byly potvrzeny i měřením ve švédské státní zkušebně zemědělské techniky v Ultuně.
Uvedeným výsledkům je přímo úměrná úspora spotřeby paliva, která se promítá do provozních nákladů, což jistě není pro hospodáře zanedbatelné. Je to i odpověď na otázku, proč se pluhy ÖVERUM těší takové oblibě mezi zemědělci.
(kl)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *