Kladou důraz na ekonomiku

Vkusným řešením expozice se na brněnském Techagru prezentovala společnost Unimarco, tradiční dovozce dánských postřikovačů Hardi. Průřezu sortimentem, ve kterém nemohly chybět tažené postřikovače Commander, nesené postřikovače a rosiče, dominoval samojízdný postřikovač Hardi Alpha plus 4100.

Od svého uvedení na trh prochází neustálým vývojem a je již velmi dobře připraven i na skutečně intenzivní nasazení v těžkých podmínkách. Kromě pozitivní změny vzhledu, kdy se obměnil tvar chladiče i čelní masky, zaujal stroj dalšími vylepšeními. Výkon motoru se zvýšil na 220 koní, zlepšila se průjezdová světlost stroje, nový typ polypropylénové nádrže je pevnější, lehčí a jeho údržba snadnější. Hydraulicky plynule nastavitelný rozchod kol na obou nápravách lze využívat i za pojezdu. Ramena Twin Force se vyrábějí do pracovního záběru 30 metrů a jsou osazena vaky z odolnějšího materiálu.
Všechny tyto změny vedou k jedinému cíli, a tím je co nejvíce zvýšit výkonnost stroje, který při práci nahradí nejméně dva konvenční postřikovače, při minimalizaci nákladů a maximální efektivitě provozu. Postřikovač může při práci na kvalitně připraveném pozemku pracovat při rychlosti až 40 km/h a dosahuje výkonu 200 hektarů za den. Přitom díky systému twin zaručuje ideální pokrytí pozemku postřikem s úsporou chemických látek i vody.
Především pro větší a výkonnější typy postřikovačů je určen další vystavený exponát, systém rovnoběžných pracovních jízd Ag GPS 21 SR. Na rozdíl od běžného pěnového značkovače, u kterého hrozí riziko nepřesností zvláště za větrných podmínek, předpokládá práce s tímto systémem podstatné zpřesnění při rychlejším provozu. Systém je mobilní a lze jej kromě postřikovačů využít i při aplikaci hnojiv rozmetadly, přípravě půdy nebo setí za jakékoli viditelnosti.

(pal)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *