Kolona dlouhá tři a půl kilometru

Ve svém moderním logistickém areálu v Oticích na Praze - východ uspořádala koncem května společnost Fuchs Oil Corporation (CZ), spol. s r. o., 6. den otevřených dveří. Stejně jako všech pět předešlých pražilo po celý den slunce, což už nemůže být náhoda. Vždyť termín se stanovuje někdy kolem listopadu předešlého roku. Tajemství, které určitě zajímá mnoho dalších pořadatelů, prozradil jednatel společnosti Ing. Jan Cholenský, CSc.

„Velmi dlouho jsem působil na katedře zemědělských soustav České zemědělské univerzity v Praze, kde existoval předmět agrometerologie. Když připravujeme den otevřených dveří, snažíme se vycházet z metod, které propagoval akademik Karel Kudrna,“ řekl nám se šibalským úsměvem Ing. Cholenský. Úsměv na rtech mu neztvrdnul ani tehdy, když jsme se ho zeptali na výsledky loňského roku. „V roce 2004 jsme prodali přes 3600 tun olejů a maziv, což představuje více než 160 naložených kamionů, které by v řadě za sebou vytvořily kolonu dlouhou přibližně tři a půl kilometru. Náš loňský obrat se přehoupl přes 200 milionů korun. V současné době máme 35 velice kvalifikovaných zaměstnanců, kteří jsou k dispozici všem zákazníkům v celé republice.“

Jeden olej místo tří
Tato stoprocentně dceřiná společnost největšího nezávislého privátního olejářského koncernu na světě Fuchs působí na našem trhu již patnáctý rok. V České republice zajišťuje obchodní a servisní síť s vysoce hodnotnými mazivy pro nejširší oblasti použití, od průmyslové, přes automobilovou a stavební až po zemědělskou. Tak například olej Titan Hydramot MC je podle Jana Cholenského ideálním produktem pro použití ve většině lepších traktorů, sklízecích mlátiček, řezaček i dalších samojízdných strojů. Jde o kvalitní, víceúčelový, univerzální, lehkoběžný olej, vhodný jak pro vysoce výkonné přeplňované motory, tak pro převodovky a rozvodovky (i s mokrými brzdami), ale i pro většinu hydraulických systémů. Tento moderní polosyntetický výrobek má i další výhodu – snižuje počet skladovaných olejů (jeden místo tří) a vylučuje možnost omylu obsluhy při výměně nebo doplňování.
Vedle standardních výrobků a řešení šitých na míru poskytuje společnost Fuchs Oil Corporation (CZ), spol. s r. o., i rozsáhlou poradenskou a servisní službu. Dlouholeté zkušenosti a trvalý kontakt s uživateli jí pomáhají udržet přední pozici, pokud jde o kvalitu a inovace. „Chtěl bych podotknout, že trvalé zvyšování kvality není pro firmu Fuchs cizím pojmem. Ve všech oblastech činnosti – od vývoje produktu, přes materiálové hospodářství a výrobu až po služby zákazníkům – uplatňujeme systém řízení certifikovaný dle DIN ISO 9001.“ dodává ředitel.

Od maziv po soutěžní orbu
Fuchs Oil Corporation (CZ), spol. s r. o., úzce spolupracuje s mnoha českými výrobci zemědělské techniky stejně jako s některými dovozci zahraničních strojů. Maziva a originální náplně dodává například společnostem Opal Agri, Farmet Česká Skalice, Mitrenga, N + N Košátky – významnému distributorovi traktorů Zetor, ale i společnosti Pekass Praha pro traktory Antonio Carraro, které nacházejí uplatnění nejen v zemědělství, ale i v komunální oblasti.
„Jsme také generálním sponzorem letošního 52. mistrovství světa v orbě, které se uskuteční v Praze 16. až 17. září,“ dodává závěrem Ing. Jan Cholenský. „Rozhodli jsme se podpořit tuto zemědělskou olympiádu, které se zúčastní také několikanásobný mistr republiky Václav Milík, hájící barvy FUCHS OIL ZETOR TEAMu. Na soutěžní klání s jednostranným dvouradličným pluhem se intenzivně připravujeme, zakoupili jsme nový pluh Kverneland a podporujeme i přípravu oráče. Rádi bychom tímto pozvali všechny zákazníky naší společnosti, a to nejen ze zemědělské oblasti.“
Na Dnu otevřených dveří jsme v družném hovoru s Václavem Milíkem zastihli i několikanásobného mistra světa v orbě Hermanna Altmanna s jeho synem, který bude Rakousko reprezentovat ve stejné disciplíně jako náš oráč. Že by společná strategie?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *