Kolové nakladače v nové dimenzi

Žádný návštěvník expozice firmy Kramer na veletrhu Agritechnica nemohl minout velký exponát, který byl vystaven přímo uprostřed. Jednalo se o zcela nový typ kolového nakladače hmotnostní kategorie 9–10 t. Do této kategorie vstupuje s kolovými nakladači firma Kramer nově, a hodlá tak svým zákazníkům nabídnout výkonný a stabilní stroj pro těžkou manipulaci, zároveň však zachovává svou největší výhodu, kterou je pevný rám a všechna řiditelná kola.

Stroj s označením KL 60.8L se vyznačuje širokým standardním vybavením, které zahrnuje kromě jiného také velký terminál s obrazovkou LCD, v níž je integrována couvací kamera a v kabině nechybí ani automatická klimatizace. Automatické vracení lopaty do původní polohy je možné objednat na přání.

Nové nakladače budou tou správnou volbou pro náročné zemědělce. Konstruktéři jim dali do vínku zdařilé spojení výkonné hydrauliky Load-Sensing, inovativního pohonu pojezdu ecospeedPRO s osvědčeným a úsporným motorem Deutz. Kromě své výkonnosti nabídnou také typické řízení všech kol Kramer.

Dohromady deset strojů na stánku poskytovalo návštěvníkům dobrý přehled o sortimentu tohoto výrobce. Nechyběly ani malé stroje, jako Kramer KL12.5, či první kolový nakladač s pohonem všech kol pomocí elektromotoru KL25.5e. Kompaktní nakladače KL30.8T a KL43.8L se vyznačují optimálním poměrem hmotnosti a výkonu. Nabízí prémiový komfort ve své velké kabině s panoramatickým prosklením.

Také z oblasti teleskopických manipulátorů byl k vidění největší stroj – Kramer KT559. Tento manipulátor disponuje paletizační výškou 8,75 m a nosností 5,5 tuny. Jeho zdrojem výkonu je motor Deutz o výkonu 115 kW/156 k.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *