13.07.2021 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kombajn, kam se podíváš

Expozici společnosti Agrotec a. s. na polním dni Naše pole nebylo možné přehlédnout. Byla pojata téměř až „megalomansky“ a návštěvníci mohli obdivovat téměř kompletní sortiment sklízecích mlátiček New Holland včetně nejčerstvější novinky hybridního modelu CH 7.70. Vedle ní byl v vystaven zástupce nejmenší modelové řady TC. Nechyběly modely řady CX, a to jak zástupce menších strojů CX 5.80, tak i větší CX 8.90. V neposlední řadě bylo zajímavé porovnání dvou modelů sklízecích mlátiček řady CR, jejichž roky výroby dělila propast 18 let.

Největší novinkou, čerstvě dovezenou do České republiky, je hybridní sklízecí mlátička CH 7.70 s novým konceptem Crossover Harvesting ™. Jde v podstatě o hybrid spojující separační technologii Twin Rotor® s osvědčenou a renomovanou konvenční mláticí technologií značky New Holland. Mláticí systém je dvoububnový a pro separaci jsou zařazeny dva axiální rotory. Čistění má na starosti unikátní sítová skříň Triple-Clean™ se třemi kaskádami. Kapacitně se CH 7.70 řadí spíše k menším modelům CX. Nový koncept byl zatím testován po Evropě a ohlasy na něj jsou velmi dobré. Uvidíme, jaké pozdvižení vzbudí v České republice.

Nejmenší sklízecí mlátička New Holland vystavená na Našem poli TC 4.90 byla zapůjčena ze střední odborné zemědělské školy v Kostelci nad Orlicí, kde slouží jako „školní kombajn“. Škola ji zakoupila novou, ale s chudší výbavou. Pohon je hydrostatický a mláticí ústrojí zahrnuje jen jeden buben odkud se materiál posouvá dále na čtyři klávesy vytřásadla.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down