16.07.2022 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kombajny s velkou produktivitou

Kombajny Case IH Axial Flow se vyznačují velkou plochou sít. Při sklizni zrnové kukuřice dosahují průchodnosti 100 tun zrna za hodinu, v obilninách pak 50 t/h. Nastavení pro konkrétní plodinu je zjednodušené díky nastavitelnému předsítu – u řady AF 250 dálkově z kabiny.

Síta jsou standardně nastavitelná z kabiny. Zdrojem velkého proudu vzduchu je ventilátor Cross Flow, který má lopatky šípového tvaru. Důležité ale je to, že proud vzduchu je po celé šířce sít rozdělen rovnoměrně a díky tomu je celá sítová skříň i rovnoměrně vyčištěna – při jakémkoliv náklonu mlátičky.

Čisté zrno pak dopravuje výkonný zrnový dopravník do zásobníku zrna. Ten má značnou kapacitu – u dvou největších typů dosahuje 14 400 l. Mlátičky řady AF 250 mají zásobník osazen nástavbou, která je hydraulicky sklopná z kabiny. Mohou být osazeny vyprazdňovacím dopravníkem o různé délce a pro nedočkavé zákazníky na přání s rychlostí vyprazdňování 141 l/s. Největší stroj AF 9250 může mít dopravník s výkonem dokonce 159 l/s, takže dokáže odvozní soupravu zahltit svými 14 400 l zrna za minutu a půl!

Mlátičky Axial Flow mají ve svém strojovém parku též chovatelé skotu. Tyto stroje také umí odkládat řádky slámy v kvalitě pro sklizeň lisy anebo samosběracími návěsy. Je ovšem třeba zvolit za tím účelem vhodné nastavení, jako například větší mláticí mezeru.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down