20.12.2021 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kombinované kypřiče nyní i pro menší podniky

K novinkám firmy Amazone pro následující sezónu patří i dva nové modely kombinovaného stroje Ceus. A to s pevným rámem a v pracovních záběrech tří a čtyř metrů. Tak je tento půdozpracující stroj s kombinací pracovních orgánů dostupný i pro menší zemědělské podniky a traktory o výkonu od 150 k.

Nové modely mají označení Ceus 3000-TX a Ceus 4000-TX a disponují středovým podvozkem. Vyznačují se precizností fungování a mnohostranností využití – jak k provádění podmítek, tak i pro základní zpracování půdy, hlubší kypření půdy a přípravu před setím.

Díky kombinaci talířů a radliček produkuje Ceus perfektní mísení půdy s organickým materiálem při rychlostech až do 15 km/h. Sláma či organická hmota meziplodin jsou sekcí talířů účinně zkráceny. Následně umístěné pole radliček se postará o rovnoměrné promísení i velkých objemů této hmoty s půdou.

Předřazené pole je osazeno talíři o velkém průměru, který efekt řezání hmoty ještě umocňuje. Zároveň toto pole zanechává jemnou půdu pro usnadnění následného setí. Talíře jsou dostupné buď s hladkým anebo prokrajovaným obvodem. Díky svému samostatnému zavěšení poskytují velkou průchodnost a současně i snadné přizpůsobení povrchu půdy. Jištění proti poškození od nárazu na cizí předmět pomocí pryžových elementů je bezúdržbové.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 2/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down