29.05.2022 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komfortní a zároveň k půdě šetrné traktory

Na Pícninářském dnu Agromexu byly při praktických ukázkách, ale i na výstavě pro důkladnou prohlídku prezentovány nejnovější traktory Fendt Vario. U traktoru se žací dvojkombinací se mohli zemědělci přesvědčit o tom, jak vypadá „sedmistovka“ nejnovější šesté generace v plné výbavě.

Traktor byl plně vybaven i přídavnými světlomety LED a nešlo si nevšimnout ani nízkotlakých pneumatik Michelin AxioBib 2. Ty vhodně navazují na řadu XeoBib, určenou pro traktory o výkonu do 220 k. Fendt 724 Vario měl nízkotlaké pneumatiky AxioBib 2 navíce ještě v netradičně velké šířce: s rozměrem VF 710/60 R 42 vzadu a VF 600/60 R 30 vpředu.

Je-li traktor agregován s lehkými žacími stroji, pak lze výrazně zredukovat tlak vzduchu v těchto pneumatikách hodně pod jeden bar, což dovoluje technologie Michelin Ultraflex. Zároveň se ještě zvýší kontaktní plocha pneumatik s půdou a sníží měrný tlak, což je i u travních porostů významné. Na širokých měkkých pneumatikách, s odpružením přední nápravy  i kabiny poskytuje traktor obsluze pro rychlé práce značný komfort.

Traktor byl v provedení Profi Plus stupeň 2, takže měl v kabině trojici monitorů a novou loketní opěrku včetně 3L joysticku.

Traktor Fendt 724 Vario má dostatek výkonu na to, aby zvládl i žací trojkombinace. Za jízdy po louce bylo znát, že motor zvládá žací dvojkombinací s lehkostí. V případě, že je na louce méně hmoty, lze pracovat s redukovanými otáčkami motoru a  otáčkami obou vývodových hřídelů 900/min, a kvalita práce bude také velmi dobrá. Snížení otáček motoru znamená i snížení spotřeby paliva.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down