06.06.2022 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komfortní pomocník při sklizni a aplikacích

Pionýrem v rozvoji technologie ISOBUS v zemědělské technice je firma Rauch. Na akci Smart Farming Days prezentovala při práci své nesené pneumatické rozmetadlo Aero 32.1 a dále celkem čtyři zajímavé novinky.

První z nich je systém CCI.Assist. Jedná se o inteligentní software pro ovládací terminály CCI 800 a CCI 1200, který podporuje řidiče při sklizni a aplikacích. Software dokáže automaticky generovat nezbytné elementy pro fungování navigačního systému, ale i sekční kontroly, jako jsou hranice polí. Tím řidiči ušetří nutnost manuálního zadávání údajů a umožňuje se lépe soustředit na práci. Při práci pak CCI.Assist obsluhu informuje o možnostech nastavení šířky záběru a vypočítává vhodná místa pro doplňování hnojiva do rozmetadla.

Systém CCI.Assist je ve shodné míře využitelný pro sklizeň i aplikaci hnojiv. Závěsná technika s ISOBUS ovládáním poskytuje potřebné informace, jako například zbývající množství hnojiva v zásobníku či aktuální nastavení. ISOBUS terminály je navíc možné využívat i k ovládání ISOBUS nářadí od jiných výrobců.

CCI.Assist také umí v průběhu aplikace vypočítávat, na jakou výměru ještě hnojivo v zásobníku bude postačovat. Snižuje tak zbytková množství hnojiva po ukončení aplikace na minimum. Řidič traktoru obdrží vždy aktuální informace a na základě nich se může rozhodnout, zda další jízdu ještě v celé délce bude hnojit anebo zda je již zapotřebí hnojivo do zásobníku rozmetadla doplnit.

Při aplikaci hnojiva dle předpisových map zohledňuje CCI.Assist další očekávanou navigační linii a kalkuluje nezbytná množství hnojiva velmi přesně na základě naplánovaného dávkování v příslušné oblasti pole.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down