Komfortní traktor pro práci v lese

Důvodů, proč provádět těžbu dřeva z lesa, je více. Jedním z nich je také napadení kůrovcem. Tento škůdce působí v lesních porostech značné škody, jako i v letošním roce v oblasti Vsetínska. Napadené stromy je třeba z lesa včas vytěžit, což je příležitost pro poskytovatele služeb. Mezi ně patří i Jiří Křenek, který provádí se svým lesním kolovým traktorem přibližování kulatiny formou služby na uvedeném okrese v nadmořské výšce nejčastěji 500-700 metrů.

Profesionálně se věnuje této činnosti více než dva roky. V letošním roce má práce ve své domovině dostatek, protože díky kůrovci je v lese zapotřebí každá ruka. Aby mohl odvádět požadované výkony, rozhodl se vybavit moderní technikou.

„V letošním roce jsem oslovil prodejce techniky značky Claas, také z důvodu blízkosti servisu. Je jím společnost AGRALL s. r. o., provozovna Bobrky. Firma mi vyšla vstříc nabídkou traktoru Arion 430 CIS s čelním nakladačem FL 120, který jsem si v červnu letošního roku zakoupil. V provozu se ukázala řada podstatných výhod ve srovnání se staršími stroji,“ řekl při našem setkání na úvod Jiří Křenek.

Mezi výhody patří například i možnost jízdy rychlostí až 40 km/h, což je při přejezdech na větší vzdálenosti výhodou. „Kabina traktoru Claas poskytuje luxus. Je také velmi prostorná a výborně odhlučněná. Samozřejmě i ovládání je mnohem pohodlnější; v podstatě vše, co potřebuji na traktoru ovládat, mám na joysticku pro pravou ruku: převodovku, nakladač i tříbodový závěs. Díky tomu nemusím přehmatávat a ovládání traktoru je rychlé a bez prodlev,“ vyjádřil své dojmy Jiří Křenek. Pohodlí za jízdy přes nerovnosti zvyšuje pneumaticky odpružená sedačka.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 11/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *