30.09.2021 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komfortní vozidla nejen k dopravě

Ve fungování každého zemědělského podniku hraje doprava důležitou roli. Od toho se odvíjí i ekonomika – pokud je přeprava materiálů prováděna zastaralou technikou, je neefektivní a drahá. Nákladní automobily umí dopravu zrychlit a zefektivnit, přičemž přináší úplně nový rozměr komfortu práce. Aktuálně vyráběná vozidla značky Mercedes-Benz, využitelná v zemědělství, prezentovala na Dnu Zemědělce v Kameni 2021 společnost Croy, s. r. o.

Jednalo se o vozidlo Unimog U430 a dvě vozidla Arocs: třínápravový Arocs 3345, homologovaný jako traktor, a dvojnápravový Arocs 2042 s hákovým natahovačem kontejnerů o hmotnosti 10 tun.

Automobily Arocs se mohou v zemědělství uplatnit v podobě tří- nebo čtyřnápravových sklápěčů, ve spojení s rozličnými nástavbami včetně štěpkovače.

Vozidla mohou být vybavena uzávěrkami nejen zadních, ale i přední nápravy a motorovou brzdou se zvýšeným výkonem (zvláštní výbava). Chladicí soustava může být zesílená a v nasávání vzduchu do motoru je možné zařadit cyklonový filtr pro hrubý prach. Vozidla Arocs se čtyřmi nápravami ve variantě s celkovou hmotností 42 tun a vlastní hmotností 17 t mohou na sklápěcí korbu Meiler naložit až 25 t nákladu. Standardně dodávané hypoidní nápravy mohou být zaměněny za planetové.

Automobily Arocs mají speciální provedení motorové brzdy s dekompresí. Kombinovaným ovladačem si řidič může zvolit jeden ze tří stupňů této brzdy a výkon motorové brzdy může být až 590 kW, což je více, než činí maximální výkon motoru.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2021.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down