Kompakt a výkonné médium

Italská společnost Merlo představí na Agritechnice 2015 dvě novinky na poli teleskopických manipulátorů. První nese název Merlo Turbofarmer Compact a jedná se o modely TF33.7 a TF30.9, druhá novinka má označení Turbofarmer Medium Duty a jedná se o modely TF35.7 a TF 33.9. Základní provozní parametry vyplývají z modelového označení, kdy první číslo určuje nosnost (35 znamená 3,5 tuny) a druhé výšku zdvihu v metrech.

Modelové provedení Medium Duty je specifické například novou kabinou, která by měla být nejprostornější v daném segmentu strojů a může být i v odpružené variantě. Předností manipulátorů je výška jen 2,25 m a též nižší hmotnost (6600 kg). Pohonné jednotky mají výkon 120 k a plní emisní limit Tierr 4i bez nutnosti SCR či filtru částic. Ekonomiku provozu motorů vylepšuje systém EPD (Eco Power Drive), který redukuje otáčky motoru podle jeho zatížení, na přání nechybí systém pojezdu M CVTronic s vyšší účinností v hydrostatickém přenosu točivého momentu a na přání lze dokonce mít zadní PTO s mechanickým pohonem.

Kompaktní modely používají shodné motory, kabiny i obdobné technické zajímavosti jako popisované modely medium Duty. Základním rozdílem jsou menší rozměry. Výška dosahuje 2,12 a může být snížena na 2 m, šířka činí 2,1 m (oproti 2,24 m u modelů Medium Duty).

Shrnuto. Nové manipulátory Merlo nabízí příznivé rozměry spojené s adekvátní výkonností, komfortem a technickými systémy, které jsou jinak běžné až u výkonnějších stojů.   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *