Kompaktní a pohodlný traktor

Lamborghini Strike 110 T4 je traktor tak akorát pro malého farmáře. Je dostatečně výkonný pro základní zpracování půdy, vybavený pro efektivní práci v dopravě a zároveň i pohodlný a obratný. Miloslav Zavadil z obce Bořetice si tento traktor pořídil letos v březnu a jeho zkušenosti to potvrzují.

„Traktor Lamborghini mi ušetří spoustu času,“ řekl úvodem. „Výrazně zvýšil výkonnost při přípravě půdy s mými smyky o záběru pěti metrů a s kultivátorem o záběru čtyř metrů a také v setí,“ pochvaloval si.

Čtyřválcový motor Farmotion z produkce koncernu SDF má maximální výkon 78 kW/106 k, dostatek na to, aby mohl pracovat v ekonomických otáčkách, což se projevuje v nízké spotřebě paliva. Pracovat v optimálním rozsahu otáček je ale také možné díky převodovce s optimálním odstupňováním převodových stupňů. Ta má dvě skupiny, v každé z nich pět rychlostních stupňů a třístupňový násobič. „Jsem rád, že traktor má tři stupně, řazené při zatížení, které práci pěkně urychlí,“ podělil se o své zkušenosti Miloslav Zavadil. Při polních pracích je možné optimálně využívat výkon motoru při nízké spotřebě paliva.

„Úspora nafty, kterou mi do provozu nový traktor Lamborghini Strike 110 přinesl, mne neskutečně překvapila,“ řekl s velkým potěšením Miloslav Zavadil. Stalo se tak hned v prvních dnech provozu, protože traktor přišel na farmu v březnu letošního roku. A hned se naplno zapojil do polních prací. „S palivovou nádrží o objemu 130 l dokázal usmykovat a následně i zaset deset hektarů, a díky jeho vyššímu výkonu motoru byla stejná práce dříve hotová – vše jsem zvládl za jeden den,“ usmívá se zkušený praktik.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 8/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *