Kompaktní podmítač s velkými disky

(fuk) – Nový kompaktní diskový podmítač Amazone Catros+ s velkými disky je speciálně určen pro rychlé, plošné a intenzivní zpracování půdy. Díky větším ozubeným diskům o průměru 510 mm je v pracovním záběru od 3 do 3,5 m zvlášť vhodný pro zapravování slámy a hnoje do půdy.

Dobře také plošně zpracovává půdu, na níž je strniště a rostlinné zbytky po kukuřici, je však vhodný i k podřezání drnu na lučních porostech a k rekultivaci úhorů.
Krátká a kompaktní konstrukce vyžaduje malou tažnou sílu. Podmítač Amazone Catros+ má integrovanou pojistku proti kamenům a bezúdržbové uložení ložisek disků s integrovaným kluzným těsnicím kroužkem. Protože jsou jednotlivé slupice upevněné na rámu pomocí pružných pryžových elementů, lze tento stroj použít i na rovnání větších nerovností, nacházejících se na povrchu pozemku.
Pro zpětné utužení půdy je možné kompaktní podmítač vybavit buď zubovým nebo tandemovým válcem. Na objednávku lze také dodat klínový válec, který rovná a zpevňuje svrchní plochu půdy v pásech. Tak utužená půda je velmi dobře uzavřená a dává rostlinám dobré podmínky ke klíčení. Díky nezpevněným plochám mezi utuženými pásy může do půdy vsakovat voda, takže dochází jen k minimálnímu rozbahnění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *