01.03.2022 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompaktní stroj s elektrickým pohonem

Společnost CASE Construction Equipment poskytla zájemcům možnost poprvé vidět rozšířenou řadu minirypadel. Stalo se tak na akci CNH Industrial Capital Markets Day, která se konala 22. února 2022 v Miami Beach na Floridě. Součástí přehlídky byla i prezentace nového stroje CASE CX15 EV, elektrického minirypadla s plánem uvedení na severoamerický trh v roce 2023.

CASE CX15 EV je minirypadlo o hmotnosti 1314 kilogramů, poháněné elektromotorem o výkonu 16 kW. Je vybaveno zatahovacími pásy, s nimiž může dosáhnout šířky stroje pouze 79 cm pro průchod dveřmi a práci ve stísněných prostorech. Může také pracovat velmi blízko konstrukcí a překážek s minimálním poloměrem výkyvu. Lithium-iontový akumulátor o kapacitě 21,5 kWh se nabíjí buď palubní nabíječkou 110V/220V, nebo prostřednictvím externí rychlé nabíječky, která může stroj nabíjet extrémně rychle, obvykle do 90 minut. V závislosti na typu práce poskytne CASE CX15 EV dostatek energie pro práci po celý osmihodinový pracovní den. Hydraulický systém Load sensing se snímáním zatížení poskytuje dostatečný výkon, který umožňuje obsluze používat stroj ke každé práci.

,,Od snížených emisí až po snížení hluku a nižší náklady na palivo a údržbu po celou dobu životnosti bude CASE CX15 EV výkonným, efektivním a udržitelným doplňkem naší řady minirypadel," říká Brad Stemper, vedoucí produktového managementu stavebních strojů pro Severní Ameriku, CASE. ,,Tento stroj je dalším krokem na naší cestě k elektrifikaci – a jsme odhodláni přinést průmyslu doplňkové portfolio dieselových a elektrických zařízení, abychom uspokojili potřeby nejširšího spektra aplikací a operací."*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down