Kompletní linka od rakouského výrobce

Technika od rakouského výrobce je v podniku DSV Agro Libštát zastoupena tradičně. Pícniny z trvalých travních porostů i z orné půdy sklízí kompletní linka této značky. Sečení luk ve třech až čtyřech sečích ročně obstarává žací kombinace NovaCat 8600 ED. V agregaci s traktorem Case IH Puma CVX 240 poseče dohromady 1500 až 2000 hektarů ročně.

Traktor má pro sečení se současnou úpravou píce v pracovním záběru 8,3 m výkonu dostatek času i při práci ve svazích, a také díky jeho moderní plynulé převodovce CVX činí spotřeba pouze 3,6 l/ha. Pět set hektarů z každé seče je s výkonnými stroji Pöttinger uklizeno za 13 dnů.

Krmivo, určené k výživě skotu, se sklízí pomocí tří senážních návěsů Jumbo Combiline 6610 L. Jenom v této činnosti sklidí, nařežou a odvezou do místa uložení 2000 tun píce. Přitom tyto vozy stále přesvědčují svou vysokou rychlostí plnění. Poté ale sezóna návěsů nekončí, protože pomáhají ještě v odvozu hmoty od sklízecí řezačky. Tato linka sklízí hmotu pro bioplynovou stanici. Dále vozy sbírají ještě slámu z výměry 180 hektarů.

Tím strojem, který přebírá na sebe zodpovědnost za formování rovnoměrných a dostatečně vydatných řádků, je největší shrnovač firmy Pöttinger TOP 1252. Od roku 2013 se na pozemcích společnosti DSV Agro Libštát sebevědomě staví do role předjezdce dohromady až trojici senážních návěsů Pöttinger, ale i těmto vozům s vysokou rychlostí plnění v pohodě ujede.

„Se shrnovačem Pöttinger TOP 1252 je parádní práce. Oproti předchozímu typu Eurotop 651 postačuje méně přejezdů. Také řidiči traktorů, kteří pracují s návěsem Jumbo, si chválí sníženou energetickou náročnost při sbírání těchto řádků, které jsou lépe formované,“ liboval si Lukáš Hašek.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2018.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *