Nasekávání porostu obstarala žací kombinace Claas Disco 9300C spolu s čelně neseným žacím strojem Claas Disco 3200 FC Move. Celá kombinace byla vybavena prstovým kondicionérem, ale může být i bez zařízení pro úpravu hmoty anebo s válcovými mačkači.
Úroveň přítlaku na pozemek si obsluha může nastavovat pohodlně z kabiny, a to u vzadu i u čelně nesených žacích strojů. Je to možné díky systému hydropneumatického odlehčení Claas Active Float. Přínosem je až o 17 % méně nečistot v píci a lepší kvalita krmiva. Dále žací stroje Disco mohou být provozovány při nižších otáčkách vývodového hřídele a při úspoře paliva až 20 %.
Hmotu, rozhozenou žací trojkombinací naširoko, se poté vydal otočit nesený obraceč Claas Volto 55. Agregován byl s traktorem Claas Arion 420. Čtyři rotory obraceče docílily rovnoměrné rozprostření materiálu po poli.
Zformovat úhledný řádek pak dostala za úkol souprava shrnovače Claas Liner 2600 spolu s traktorem Claas Arion 460.
Aby bylo zaručeno co nejlepší vedení prstů, jsou kola podvozku posunuta co nejblíže k dráze prstů. Další originální řešení spočívá v tom, že při zvedání rotorů se zvedá vždy nejprve přední část rotoru a pak teprve zadní. Při spouštění rotorů klesá vždy nejprve zadní část rotoru a pak dosedá přední část.
Finálním prvkem celé linky byl svinovací lis. Traktor Claas Arion 630 se spolu s lisem Claas Variant 560 RC pustily do sklizně hmoty, která byla svým vlastnostmi od klasického krmiva značně odlišná. Nic to ale nevadilo, od sběrače přes plnicí rotor a lisovací komoru si lis Claas i s takovým materiálem poradil. Na pole pak odkládal rovnoměrně slisované balíky, které mohou mít průměr 0,9 – 1,6 m při šířce 1,2 m.
Více informací v Mechanizaci zemědělství č.7/2025.*