18.03.2023 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Razantní obměna strojového parku vejde do dějin

Zemědělství stále prochází změnami. Důvodem může být zlepšení organizace práce či ekonomiky podnikání. Takovým vývojem směrem k moderně orientovanému podniku prošla také společnost Zemědělsko-obchodní družstvo Žichlínek. V rámci svého sloganu „Snažíme se dělat vše perfektně a nejlépe, jak to jen jde“ bylo vedení dvou středisek sloučeno a dalším krokem pak byla modernizace strojového parku.

Stávající traktory měly na počítadle již několik desítek tisíc motohodin a bylo jich až zbytečně moc. Jejich provoz tak byl již neefektivní. Vedoucí pracovníci se tedy rozhodli pro skutečně razantní krok: koupit devět nových traktorů vyšší výkonové třídy a otázku tažných prostředků na obou střediscích tímto vyřešit a posunout o kus dále. Nové traktory nabídnou moderní technologie a komfort obsluhám do dlouhých dnů. Zároveň se počítá s velkým vytížením těchto traktorů po celý rok, muselo se tedy jednat o standardní kolové traktory s univerzálním využitím.

Bylo rozhodnuto pořídit rovnou větší počet velkých traktorů. Odměnou za odvahu k pořízení velkého počtu výkonných traktorů najednou je zajímavá pořizovací cena. Dále svou roli hrála také hodnota traktorů při zpětném odkupu po pěti letech provozu a možnost prodloužené záruky.

S těmito požadavky oslovili vedoucí pracovníci podniku čtyři výrobce univerzálních traktorů vyšší výkonové třídy. Nejlépe na zákazníka orientovaná nabídka přišla od společnosti KLAS Nekoř, která se zabývá prodejem a servisem strojů od výrobce Claas. V podniku ZOD Žichlínek zároveň již řadu let pracují samojízdné sklizňové stroje Claas – dvě sklízecí řezačky Jaguar a větší počet sklízecích mlátiček Lexion. Kariéra Lexionu začala již v roce 1998, kdy byl pořízen Claas Lexion 480 jako jeden z prvních v ČR vůbec. A naprostá spokojenost s těmito stroji i s poskytovaným servisem také sehrála svou roli.

Vítězem podnikového konkurzu na dodavatele nových traktorů se stala firma KLAS Nekoř, která tak mohla uskutečnit obchod, jenž se svým rozsahem právem řadí mezi rekordní: na firmu ZOD Žichlínek dodat celkem dvanáct kolových traktorů Claas najednou (z toho devět strojů velké řady Axion 900). Předání proběhlo v areálu firmy KLAS Nekoř a mělo skutečně slavnostní nádech. Zapíše se do historie nejenom této firmy, ale i dovozce, společnosti Agrall zemědělská technika i prodejů zemědělské techniky.*

Více informací v týdeníku Zemědělec. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down