19.10.2021 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompletní testování strojů na jednom místě

Nové centrum Future Lab, které nedávno otevřel výrobce Krone, disponuje třemi velkými testovacími zkušebnami, dvěma pracovištěmi pro kontrolu servohydrauliky a jedním zkušebním pracovištěm pro měření výkonu. Tato zkušební pracoviště budou doplněna o další laboratoře pro kontrolu jednotlivých komponent, ale i celých strojních skupin.

Vedle těchto mechanických zkušeben hraje velmi důležitou roli i testování elektroniky, software strojů nejen na zkušební dráze, ale i na plně automatizovaném testovacím prostředí ve Future Lab.

Již při přípravě výstavby nového střediska byla věnována velká pozornost trvalé udržitelnosti zdrojů. Tak například zastřešená plocha testovacího centra 400 metrů čtverečných je v zimních měsících vytápěna odpadním teplem vznikajícím při vlastním testování, čemuž dopomáhá i kombinace s  fotovoltaikou dimenzovaná na celou vlastní spotřebu tepla a zároveň z části pokrývá i vlastní spotřebu elektrické energie při testování.

Po oficiálním požehnání Martina Korporal a kaplana Kristiana Pohlmanna si hosté mohli prohlédnout haly Future Lab s testovacími laboratořemi. Obzvlášť velký dojem v hostech zanechala nově instalovaná testovací laboratoř silničních simulací. S pomocí takzvaného X-Posteru může Krone během několika málo týdnů ve zrychleném procesu nasimulovat například stav návěsu po jednom milionu kilometrů ujetých při přepravě nákladu. Jako zdroj energie pro X-Poster slouží hydraulický agregát o výkonu  až dvou megawatt.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down