18.11.2022 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompletní vyprázdnění nádrže i za jízdy z kopce

Společnost SAMSON GROUP A/S vyvinula nový systém dvojitého vyprazdňování pro optimalizaci aplikace kapalných statkových hnojiv za jízdy do kopce i z kopce.  Tento nový systém, nazvaný ALTA, je nyní k dispozici pro celou řadu aplikačních cisteren Pichon SV.

Aplikaci kejdy na půdu v kopcovitém terénu není snadné kontrolovat. Systém ALTA umožňuje kompletně vyprázdnit nádrž cisterny i při stoupání či klesání. Vyniká předním vyprazdňovacím potrubím (pro vyprazdňování nádrže za jízdy z kopce) a zadním vyprazdňovacím potrubím (pro vyprazdňování nádrže za jízdy do kopce). 

Volba požadovaného potrubí se provádí pomocí dvou ponořených hydraulických ventilů, které jsou ovládány manuálně prostřednictvím ovládacího terminálu Pichon iControl 7S v kabině traktoru. 

Dokonce i v kopcovitých oblastech zvládne systém ALTA i ty nejnáročnější úkoly při aplikaci. Je kompatibilní s nahoře umístěným potrubním vedením kejdy do aplikátoru, spojeným s regulačním ventilem průtoku a turboplničem (specialita výrobce Pichon). ALTA systém zabraňuje selhání systému aplikace hnojiva a spolehlivě zajišťuje rovnoměrnou a konzistentní aplikaci kejdy či digestátu. Systém ALTA dovoluje lépe využívat kapalná statková hnojiva při práci v kopcovitém terénu nebo horských oblastech.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č.12/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down