Komplexně na lisování

Sezóna sklizně slámy je již za dveřmi. Společnost STROM PRAHA je hrdá na to, že díky kompletnímu portfoliu lisů dokáže nabídnout řešení opravdu pro každého.

Pevná komora

 

Lisy s pevnou komorou využijete především pro lisování senáže. Díky speciální komoře Multi­crop, jejíž zadní část je tvořena žebřinovým pásem, se nemusíte obávat ani lisování suché slámy. Získáte tak univerzální a jednoduchý lis schopný dostatečně utužit senáž i efektivně pracovat ve slámě.

Sbírání hmoty a její doprava do komory jsou zajišťovány vkládacím rotorem se sdružovacími šneky na jednom hřídeli s vysokou hltností, proto můžete pracovat při vyšších pojezdových rychlostech. Rotor je možné vybavit řezáním v několika variantách počtu nožů.

Variabilní komora

Pokud hledáte léty prověřený lis s variabilní komorou, řada 800 je pro vás jasnou volbou. Získáte stroj s komorou se šesti pásy a klasickou koncepcí vkládání vyladěnou roky vývoje na maximum s desítkami referenčních míst a tisíci hodinami zkušeností z provozu.

Pro podniky nebo poskytovatele agroslužeb lisující tisíce tun slámy ročně je určena vlajková loď lisů JD na válcové balíky řada 900. Koncepce rotorového vkládání s možností řezání, unikátní lisovací komora s dvěma širokými pásy a volnými boky zavěšená v prostorovém rámu, absence zadní brány, to všechno jsou technické detaily zajišťující lisu vysokou hltnost, nadstandardně vysoké utužení materiálu a nejrychlejší vykládání balíků na trhu. To vše je zárukou vysoké celkové výkonnosti. Prémiová výbava, jako je automatické mazání celého stroje a ovládání většiny funkcí z kabiny traktoru, jsou základem.

Hranaté balíky

A nakonec nesmíme zapomenout na lisy na hranaté balíky. Kromě lisů na malé hranaté balíky 359 a 459, které jsou ideální náhradou pro vlastníky již dosluhujících lisů Fortschritt 454, najdete v nabídce firmy STROM PRAHA i lisy na velké hranaté balíky řady L1500 s komorami o průřezu 80 x 90 cm nebo 120 x 90 cm. Vysoký výkon zajišťuje koncepce vkládání s rotorem a sdružovacími šneky na jednom hřídeli s vysokou hltností. Oceníte i robustnost stroje a jednoduchou konstrukci s jedním z nejnižších počtů ložisek na trhu a minimálním zastoupením hydrauliky. Uživatelsky velmi příjemně působí například elektronické sledování napětí provázků na monitoru v kabině, výkonné čištění vazačů, automatické mazání nebo plně odklopitelná kapotáž zaručující  snadnou údržbu nebo čištění jednotlivých agregátů lisu.

Pokud vás některý ze strojů zaujal, kontaktujte svého prodejce nebo sledujte webové stránky společnosti Strom Praha, které vás bezpečně nasměrují k jejím předváděcím strojům.

Ing. Filip Nikl

STROM PRAHA a. s.

 

Foto: Lisy řady 900 jsou dobře známé největším utužením balíků a vysokou rychlostí vykládání ve své kategorii

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *