Koncentrace novinek a inovací na jednom místě

Až do soboty 18.11. 2017 je místem setkání obchodníků a zemědělské veřejnosti mezinárodní veletrh Agritechnica. Na rozlehlém výstavišti v Hannoveru je obsazeno celkem 23 hal zemědělskou i lesní mechanizací, kterou prezentuje celkem 2900 vystavovatelů. Ti přicestovali z 52 zemí celého světa, aby se prezentovali před více než 452 tisíci návštěvníků.

Prohlídky zemědělské i lesní techniky usnadňuje skutečnost, že v jednotlivých halách jsou soustředěny stroje shodného využití. Přitom je k vidění velké množství novinek nebo inovací. To platí i o firmách Weidemann i Kramer. Firma Weidemann představila úplnou novinku v podobě velkého nakladače kategorie 11 t.

Stroj s označením 9080 z nové série 90 je určen pro zemědělské podniky, které mají vysokou náročnost na objemy manipulovaného materiálu či provozující bioplynové stanice. Otevírá u tohoto výrobce nový segment, protože doposud mohl nabídnout nakladače o hmotnosti 7 t (kolové stroje) anebo 7,2 t (nakladače s teleskopickým výložníkem).

Nový nakladač má být k dodání od poloviny roku 2018. Je konstruován tak, aby umožňoval i nakládání materiálu na nákladní automobily anebo příjmové stoly bioplynových stanic. Jako i všechny ostatní nakladače Weidemann jsou tyto stroje osazeny rozsáhlou standardní výbavou a robustně konstruovány. Podle potřeby může mít každý stroj individuální konfiguraci motoru, převodovky, kabiny i hydraulického systému.

Maximální výška zdvihu výložníku činí 426 cm a celková hmotnost 10 700 kg. Výložník je konstruován tak, že strojník má velmi dobrý výhled na příslušenství. Firma Weidemann také uvedla, že nová série 90 bude k dispozici i v provedení s teleskopickým výložníkem o celkové hmotnosti 11 200 kg.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 1/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *