15.05.2022 | 05:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kondicionér pro provoz sólo

Německý Fendt je také výrobcem techniky ke sklizni pícnin včetně zajímavých alternativ. Traktor Fendt 211 Vario má v předním tříbodovém závěsu agregován čelně nesený žací stroj lehké konstrukce bez zařízení pro souběžnou úpravu píce.

Žací stroj hmotu poseká a uloží do řádku mezi kola traktoru. Úprava řádku je úkolem vzadu neseného kondicionéru Fendt Booster 285 DN. Rotor o velkém průměru a se záběrem 1,82 m zvládne i velký objem hmoty. Hmotu šetrným způsobem uvádí do pohybu flexibilní prsty s vroubkovaným povrchem. Píce je přitom nucena přecházet přes hřeben ve tvaru písmene V a je možné nastavovat čtyři různé stupně intenzity narušení povrchové voskové vrstvy krmiva.

Pro lepší urychlení zavadání hmoty je kondicionér Fendt Booster 285 DN sériově vybaven zařízením pro rozhoz hmoty na široko. S pomocí tohoto zařízení může být píce rozhozena po celém záběru žacího stroje, anebo ukládána do úzkého řádku. Zároveň tedy existuje varianta odložení šetrně zpracované píce do řádku, která bude v závislosti na průběhu počasí a konkrétní seče také užitečnou variantou.

Fendt Booster 285 DN je kondicionérem pro zadní tříbodový závěs traktoru, určený k provozu sólo. Jeho možnosti snadného připojení/odpojení k traktoru s čelně neseným žacím strojem poskytují značnou flexibilitu ve volbě technologie sklizně píce, a zároveň je taková agregace jednodušší a rychlejší, než opakovaná montáž a demontáž kondicionéru včetně pohonu zpod rámu žacího stroje. Fendt Booster 285 DN se přitom vyznačuje příznivě nízkou hmotností a kompaktními rozměry, které jej předurčují jako vhodného kandidáta pro práci v podhorských regionech.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down