11.12.2022 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Krátké talířové brány robustní konstrukce

Talířové brány Kuhn Optimer XL 5000 se záběrem pěti metrů představují stroj pro efektivní podmítku i přípravu půdy v bezorebných technologiích. Mají vlastní podvozek, jenž je integrován pod rámem v prostoru mezi sekcí talířů a opěrnými válci. Tím se dosahuje dobré manévrovatelnosti se strojem a dobrého vedení za traktorem a stability za jízdy po silnici.

Kuhn Optimer XL řady 100 a 1000 je vybaven talíři o průměru 620 mm. Talíře se otáčejí v nábojích s trvalým mazáním, které zajišťuje bezúdržbový chod. Mazání pomocí syntetického tuku prodlužuje životnost nábojů. Talíře jsou uloženy ve dvou řadách a rozteč řad činí 95 cm. Pro snadné vniknutí do půdy, celoplošný pracovní záběr i mísící efekt talíře mají optimalizované dvojí zaúhlení: 12° vertikálně a 14° horizontálně. Díky kónickému tvaru talířů zůstává zachována konstantní kvalita práce i při jejich opotřebování. Navíc díky tloušťce 6 mm mají tyto talíře o 20 % delší životnost oproti talířům o tloušťce 5 mm. Talíře mohou pracovat v hloubkách 5 až 15 cm. Jištění pomocí elastomerových bloků chrání talíře před poškozením při najetí na překážku a umožňuje stroji pracovat při vysokých pracovních rychlostech při dodržení konstantní hloubky zpracování.

Elastomerové bloky spolu se širokými objímkami se zasluhují o to, že talíře spolehlivě udržují nastavenou pracovní hloubku i při proměnlivých podmínkách. Každý talíř je zavěšen samostatně a má svou vlastní slupici a objímku. Díky tomu se dociluje velkého volného prostoru k pohybu hmoty pod rámem, který se nachází ve výšce 91 cm nad zemí.  

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down