16.02.2022 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Krátký proces s dlouhými stonky

Důkladné a intenzivní zpracování posklizňových zbytků je pro úspěch v bezorebné technologii zásadní. Velká množství organické hmoty a dlouhé stonky na povrchu pozemku brání mladým rostlinkám ve vývoji a podporují šíření chorob (onemocnění pat stébel, fuzariózy) i škůdců. Tím se také zvyšuje spotřeba nákladných přípravků na ochranu rostlin.

Přitom je možné takovým problémům rychle a efektivně předcházet.  Firma Horsch má na zpracování strniště od roku 2019 v nabídce zdvojené nožové válce Cultro TC. Toto nářadí s malou potřebou tahového výkonu může pracovat sólo, anebo i v kombinaci s jinou technikou. Nože rozdrtí křehké stonky zvláště u řepky, slunečnice anebo pak řežou porosty meziplodin.

Nožové válce Cultro TC se vyznačují kompaktním průměrem, díky kterému dosahují vysoké obvodové rychlosti a výsledkem je velký počet řezů. Drcení organického materiálu je o to intenzivnější. Provádí jej šestice nožů, uchycených ke středové hřídeli a uspořádaných do kříže. Takto se dosahuje křížového řezu, kdy jsou drceny i velmi dlouhé či šikmo uložené stonky na povrchu pozemku. Při pracovních rychlostech do 20 km/h dovolují válce Cultro TC vysokou plošnou výkonnost při nízké energetické náročnosti.*

Více informací přinese měsíčník Mechanizace zemědělství 3/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down