Křest traktoru v Brně

Během veletrhu Techagro byl v expozici společnosti Strom Praha slavnostně pokřtěn traktor John Dere 8230 dovezený do Evropy pod pořadovým číslem jedna. Ojedinělé akce se kromě mnoha návštěvníků brněnského veletrhu a představitelů firmy Strom Praha zúčastnili i Ueli Bleiker, manažer firmy John Deere pro Evropu a Patrick Pinkston, generální ředitel výrobního závodu v americkém Waterloo, který zmíněný model pokřtil šampaňským.

Zemědělci požadují stále výkonnější stroje s vysokou produktivitou práce, zároveň hledají možnosti snižování nákladů, zejména spotřeby paliva. Tyto požadavky splňuje nová řada traktorů John Deere 8030, kterou v Brně představil Ueli Bleiker.

Vysoká produktivita na poli i silnici
Traktory John Deere 8000 se od svého zavedení vyznačovaly neobvyklou tahovou silou. Nová série 8030 v této tradici pokračuje, vzhledem k výkonnému a hospodárnému motoru PowerTech Plus lze u nejsilnějšího traktoru dosáhnout maximálního výkonu až 258 kW (350 koní) podle ECE-R24. Díky navýšení točivého momentu o 40 procent a extra výkonu o deset procent se mohou za traktor připojit širší a těžší stroje, takže lze za jeden pracovní den obdělat více hektarů, přitom spálit méně paliva.
Osm modelů, z toho tři pásové, je vybaveno novým šestiválcovým motorem o objemu devět litrů s moderně řešeným chlazením (variátorem poháněný ventilátor), turbodmychadlem s proměnlivou geometrií lopatek a čtyřventilovou hlavou válců. K výbavě patří vstřikování paliva Common Rail druhé generace, které je zárukou okamžité reakce na měnící se podmínky zatížení motoru při lepším využití paliva. Nechybí ani recirkulace výfukových plynů s chlazením, která zlepšuje hospodárnost paliva, zvyšuje spolehlivost motoru a snižuje emise. Konstruktérům firmy John Deere se podařilo splnit i náročné požadavky uživatelů, traktory mají vyšší maximální točivý moment s lepším průběhem, kdy maxima dosahují již při poklesu na 500 n/min.
Pomocí zcela nové, snadno ovladatelné bezstupňové převodovky John Deere AutoPowr lze plynule zvolit pro téměř všechny pracovní operace ideální pracovní rychlost od 50 m/hod až do 42 km/hod. Rovněž během dopravy je možné snížit spotřebu paliva, stačí přepnout selektor do režimu „doprava“ a řídicí jednotka po dosažení zvolené rychlosti sama udržuje optimální otáčky motoru.

Sto sedmdesát let zkušeností
„Firma John Deere vyrábí stroje pro zemědělský sektor již téměř 170 let a v letošním roce slavíme 50. výročí vstupu na evropský trh,“ řekl přítomným Patrick Pinkston. „Naše společnost se od samého začátku zaměřila na produkci strojů, které pomáhají zvýšit produktivitu práce, což nám určitě dosvědčí všichni obchodní partneři našeho společníka v České republice – společnosti Strom Praha.“
K vysoké produktivitě práce traktorů John Deere 8030 přispívá i vysoce výkonná hydraulika TouchSet, zejména při práci v nízkých otáčkách. U nové řady byla zvýšena nosnost tříbodového závěsu a výkon vnější hydrauliky, takže lze zvedat a tahat širší a výkonnější nářadí. Hydraulický průtok navýšený až na 227 l/min umožňuje maximální nosnost předního závěsu 5200 kg a nového zadního tříbodového závěsu kategorie IV až 11 762 kg.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *