Kulturní brány se širokým využitím

Ve svém sídle má firma APV vybudovány moderní prezentační prostory. V hale stálé prezentace jsou k vidění zástupci pneumatických secích strojů, rozmetadel a lučních bran všech velikostí a provedení.

Kulturní prutové brány jsou osvědčeným strojem pro likvidaci plevelných rostlin na orné půdě, k povrchovému provzdušnění půdy a pro provádění kvalitních přísevů luk a pastvin. Firma APV vyrábí tento stroj v mnoha různých provedeních a velikostech.

Zvláště v Německu, ale například i v České republice, pracuje mnoho strojů profesionálního provedení GP 600 M1. Jedná se o taženou verzi, vybavenou bržděnou transportní nápravou, a sekcemi pracovních nástrojů, které lze využívat společně nebo samostatně.

První sekce bran je tvořena pruty o tloušťce 12 mm, které mají dostatečně agresivní účinnost při vyvláčení starého porostu z travního drnu. Za nimi se pak nachází sekce s pruty o tloušťce 10 mm, které se starají o rozvolnění hmoty a o vyvláčení půdy z uvolněných plevelných rostlin nebo staré plstě.  Každá tato sekce prutů je samostatně nastavitelná, co se týká úhlu a tím i agresivity účinku.

Naopak v domovském Rakousku má firma APV úspěchy se svými kulturními bránami v neseném provedení a s menším záběrem. A to buď v profi provedení, jako varianta GP 300 M1, anebo v lehčí verzi jako řada GS M1. Pro zemědělce hospodařící na svažitých pozemcích vyvinula firma APV novinku – kombinaci pro údržbu luk GK.

Stroj lze rozdělit a prutovou sekci připojit do čelního tříbodového závěsu a válec s nástavbovým secím strojem agregovat v závěsu zadním.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 9/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *