04.08.2022 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvalitní hluboké zpracování půdy

Pro zdárný průběh vegetace pěstovaných plodin je důležitá dobrá struktura půdy. Odstranit půdní zhutnění i ve spodních vrstvách či rozrušit podplužní pánev je možné s dlátovými pluhy Bednar. Ty se vyrábějí v záběrech od tří do šesti metrů – jako nesené i jako tažené. Nesené provedení Terraland TN 3000 HD7R bylo předvedeno při práci v rámci Školení dealerů BEDNAR. Na pozemku ZOS Kačina jej zahloubený na 45 cm táhl traktor John Deere 7R 290 AutoPowr zcela hladce.

Skutečnost, že s pracovními orgány pluhu Terraland TN se lze dostat hlouběji, než s radličným pluhem, je jednou z předností tohoto nářadí. Byť je u verze TN_D maximální hloubka práce 65 cm, tak v praxi se s dlátovými pluhy BEDNAR nejčastěji pracuje v hloubkách 30–45 cm. Téměř samozřejmostí je hydraulické jištění proti poškození. Originální je možnost měnit rozteč mezi dvěma hrotovými válci. Takto lze stroj dobře přizpůsobit k práci v kamenitých podmínkách.

Dlátový pluh Terraland TN je vhodným strojem pro realizaci profilového hnojení. Po instalaci hadicových rozvodů a aplikačních koncovek je možné minerální hnojiva aplikovat cíleně do půdy, na rozdíl od plošné povrchové aplikace. Přetlakové zásobníky BEDNAR umí zajistit přesné dávkování hnojiva i při proměnlivých rychlostech traktoru. Jsou ovládány pomocí ISOBUS. Kromě známé verze neseného čelního zásobníku Ferti-Box FB_F může být dlátový pluh kombinován ještě s taženým zásobním vozem Ferti-Cart FC. Ten nabízí objem zásobníku 3500 litrů a tříbodový závěs tohoto vozu slouží k uchycení nářadí. Třetí možností je tažený zásobní dvoukomorový vůz Combo System CS.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 9/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down