16.09.2022 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvalitní krmivo základem vysoké užitkovosti

Na okraji města Staňkov v Plzeňském kraji má své sídlo společnost AGRO Staňkov, a. s. Jedná se o zemědělský podnik se smíšeným zaměřením, který se kromě rostlinné výroby věnuje také intenzivní výrobě živočišné. Chová 830 kusů holštýnského skotu s vynikající mléčnou užitkovostí.  Základem takových úspěchů je kvalitní krmivo, dodané zvířatům vždy včas a s železnou pravidelností.

Základem objemných krmiv v podniku je silážní kukuřice a senáže z vojtěšek, porostů jetelů a z luk. Všechny tyto pícniny jsou sklízeny samojízdnou sklízecí řezačkou. Silážní kukuřice se sklízí na délku řezanky od 15 do 20 mm v závislosti na obsahu sušiny. Tato délka řezanky je pro dusání hmoty, následnou konzervaci i výživu skotu nejvhodnější. Vybírání krmiva ze silážního žlabu prostřednictvím frézy nemá na strukturu krmiva žádný negativní vliv.

V podniku AGRO Staňkov mají velmi dlouhou tradici samojízdné míchací krmné vozy od německé firmy Strautmann. V současnosti tam intenzivně pracuje po dobu osmi měsíců vůz Strautmann Verti-Mix 1702 SF Double. Jedná se o druhý největší model s objemem ložné plochy 17 krychlových metrů. Podle slov hlavního zootechnika Petra Webera je důvodem pro volbu značky Strautmann hlavně spolehlivost fungování vozu, dále kvalita promísení komponent v krmné dávce a za třetí pak profesionální úroveň servisu. Ten je poskytován firmou ARBO, spol. s r. o., která stroje Strautmann na podnik také tradičně dodává.

Vůz Verti-Mix 1702 SF Double krmí jednou denně velké množství skotu. Na středisku ve Staňkově 860 kusů dojného skotu a pak jezdí každodenně ještě na další dvě farmy. Na každé z nich je vždy 300 jalovic. Díky spolehlivosti fungování mají zvířata krmivo připraveno vždy včas.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down