24.06.2022 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvalitní prostorové rozlišení u map vegetace

Modul xarvio FIELD MANAGER sestavuje mapy vegetace a zobrazuje rozdělení vegetace v rámci pozemku do několika zón – nezávisle na povětrnostních podmínkách. Kvalitní prostorové rozlišení 10 x 10 metrů umožňuje zemědělcům rozeznávat rozdíly ve vývoji rostlin v rámci jednoho pozemku. Zemědělci, kteří mají pravidelný přístup ke kvalitním a konzistentním mapám vegetace, mohou optimálně kontrolovat vývoj rostlin a činit lepší agronomická opatření. Tím lze i ušetřit čas a peníze.

Aby systém fungoval, využívá patentovanou pasivní měřicí metodu pomocí mikrovln. Tuto metodu využívá poskytovatel satelitních dat Vandersat/Planet. Využívány jsou aktivní mikrovlny radarů Sentinel-1 evropské vesmírné organizace a optické snímky satelitů Sentinel-2. Tyto datové zdroje jsou kombinovány tak, že mohou být kontinuálně měřeny biofyzikální parametry a obsah vody ve vegetaci na povrchu země.

Mapy vegetace byly doposud ve FIELD MANAGER založeny pouze na hodnocení a zobrazení LAI indexu (leaf area index). Výhodou je, že tento index zobrazuje absolutní hodnoty s možností porovnávat je napříč zónami i různými poli. Přitom se měřil spektrální podíl zeleně, což ovšem při zatažené obloze nebylo možné. Proto mapy vegetace založené na LAI indexu nyní v aplikaci doplňují i relativní mapy vegetace, získávané na základě dalších dat v kombinaci s radarovými. Díky tomu jsou k dispozici aktuální informace o stavu vegetace na poli i při zamračené obloze.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down