24.07.2022 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvalitní řezání a automatické procesy u FR 650

V Dolním Újezdě mají novou řezačku New Holland FR 650. Obsluha stroje vyzdvihuje na novém stroji zejména pohonnou jednotku, ale líbí se jí jednoduše i to, jakou práci dělá. Oproti starší verzi má větší řezací buben a více nožů. V Dolním Újezdě krmí sklízecí řezačky jak skot, tak bioplynové stanice, a tak se snaží, aby délka řezanky byla vhodná pro oba druhy strávníků. Žito tak například sklízí na přibližně 15 mm, a právě při sklizni žita se předešlý stroj často „dusil“. To ten současný pracuje s lehkostí.

Zajímavým systémem, který nová řezačka nabízí je automatická změna řezanky v závislosti na vlhkosti. Systém se jmenuje Activeloc™ a pracuje na principu, že čím sušší je materiál, tím kratší je řezanka. I tento systém si v ZD Dolní Újezd chválí, protože suchý a kratší materiál lze snadněji na jámě ušlapat na krmivo je kvalitnější.

V návaznosti na vlhkost materiálu je také možné automaticky upravit vstřikování konzervantů při výrobě siláže. Tuto funkci, ale v Dolním Újezdě nevyužívají. Nicméně vlhkost stejně jako výnos se během sklizně zaznamenávají a data jsou dále v rámci dalších pracovních procesů zpracovávána.

Podle obsluhy stroje je dalším skvělým systémem automatické broušení nožů Adujst-O-Matic. Broušení stejně jako nastavení protiostří je možné ovládat přímo z kabiny a je zcela automatické. Díky tomu brousí obsluha stroj pravidelně, což přináší jednak lepší kvalitu řezanky, ale také menší spotřebu paliva, protože pro řez není třeba tolik energie.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down