Kvalitní služby pro celé Slovensko

Akciová společnost Agrotec, a. s. se nedávno stala vlastníkem významného slovenského prodejce zemědělské techniky, společnosti Strojpol, spol. s r.o, čímž rozšířila svojí působnost také o slovenský trh. Strojpol získá díky kapitálovému propojení obou firem nový potenciál pro rozvoj svých aktivit, zejména pro vybudování kvalitní sítě prodejně servisních středisek po celé zemi. Nová strategie rozvoje společnosti Strojpol byla oficielně představena na konci června v Dolné Malante nedaleko Nitry.

Společnost Strojpol působí na slovenském trhu od roku 1992, a to především jako importér techniky značek Case Ih a Steyr. Ve spolupráci se společností Agrotec, a. s. naváže nyní Strojpol na své předchozí úspěchy a bude dále posilovat svoji pozici v prodeji a servisu zemědělské techniky na Slovensku.
Společnost Agrotec působí na českém trhu již od roku 1990. Za tuto dobu se jí podařilo zaujmout pozici jednoho z nejvýznamnějších prodejců zemědělské techniky v republice. Významným krokem, který společnost podnikla bylo kapitálové propojení s firmou Agrofert Holding, a. s. v loňském roce.
Společnost Agrotec již dříve na slovenském území působila a nyní se zde vrací. „Jsem rád že se na slovenský trh vracíme prostřednictvím společnosti Strojpol. Tento společný projekt je významnou šancí pro obě firmy. Prostřednictvím dceřiných společností holdingu Agrofert máme obrovskou příležitost přiblížit naše služby zákazníkům a stát se leaderem v dodávce zemědělské techniky na celém Slovensku. Prostřednictvím společnosti Case Ih nabízíme a budeme nabízet našim zákazníkům tu nejlepší techniku, která na světě v současnosti existuje,“ konstatoval prezident společnosti Agrotec Karel Losenický. Kromě dodávek zemědělské techniky bude společnost Strojpol poskytovat také poradenství a servis. „Chceme se přiblížit zemědělcům v celé škále potřeb od dodávky techniky po zajišťování souvisejících služeb,“ dodal Losenický. Podle představené strategie rozvoje prodejně-servisní sítě má Strojpol v plánu na Slovensku vybudovat deset nových moderně vybavených prodejně-servisních středisek. Prvních šest z nich bude otevřeno již tento rok a další čtyři by měly být zkolaudovány v roce 2008. Společnost Strojpol tak bude mít na slovenském území celkem třináct poboček. Cílem společnosti je, aby žádný zemědělec neměl servisní středisko dále než 60 km od svého působiště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *