Kvalitní stroje podpořené tradicí

Jedním z rodinných výrobců v Německu je firma B. Strautmann & Söhne GmbH u. Co. KG. Existuje již 85 let a v současnosti se nachází ve vedení třetí a čtvrté generace. Největší díl produkce pochází z výrobního závodu v sídle firmy ve městě Bad Lear (blízko Osnabrücku). Druhý moderně vybavený závod se nachází v polském městě Lwowek (viz obrázek), kde jsou vyráběny komponenty na stroje a některé součásti výrobního programu, jako jsou sklápěcí návěsy a přívěsy či vykusovače siláže.

V průběhu historie si firma vybudovala široký sortiment strojů zaměřený především na speciální požadavky chovatelů skotu. Nedílnou součástí programu jsou vybírací lopaty a vykusovače pro nakladač nebo na zadní tříbodový závěs traktoru k jednoduchému vybírání siláže při každodenním krmení skotu. Pro rychlé a bezproblémové vybírání a následné rozdružení siláže slouží tažené nebo samojízdné vozy Siloblitz s řezným štítem.

Strautmann je rovněž známý svými míchacími krmnými vozy, a to jak v taženém, tak i v samojízdném provedení. Pro efektivní sklizeň senáží firma Strautmann vyvinula samosběrací návěsy s řezáním. Novinkou je řada Zelon CFS, nástupce známých modelů řady Super-Vitesse.

Pro vysoké nároky na výkonnost nabízí firma Strautmann kombinované návěsy řady Tera-VitesseCFS. V zemědělství hraje významnou roli také doprava. Pro efektivní a bezpečnou dopravu jsou v sortimentu různé modely návěsů a přívěsů či vanových návěsů se sklápěním dozadu.

Aktuálním nárokům na přesun velkých objemů řezanky s jejím rychlým vyložením na silážním žlabu vyhovují přepravní návěsy nové řady Giga-Trailer.

Velmi široký je také výrobní program rozmetadel organických hnojiv: od jednonápravových strojů s celkovou hmotností 5800 kg až po profesionální modely, jejichž celková hmotnost šplhá až na 34 000 kg.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 4/2015.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down