15.03.2022 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvalitní technika pro údržbu luk

MORAVAN Mléčná farma a.s. je velký zemědělský podnik na Ostravsku. Hospodaří na 3400 hektarech zemědělské půdy. Z toho je celých 750 hektarů trvalých travních porostů a 2650 hektarů půdy orné.

Při hledání vhodné techniky pro údržbu luk si pracovníci podniku vyzkoušeli ve vlastních podmínkách mulčovač Tehnos. S prací stroje byli spokojeni, a tak bylo rozhodnuto o pořízení kombinace mulčovačů od výrobce ze Slovinska. Skládací mulčovač Tehnos MU2Z 840 LW Profi je tvořen dvojicí jednotek o záběru vždy 2,8 m na společném rámu, které se agregují do zadního tříbodového závěsu traktoru.  Pro přední závěs pracovníci podniku zvolili mulčovač MU 280 LW, který byl ale později nahrazen větším modelem o záběru tří metrů MU 300 LW. V obou případech se jedná o univerzální mulčovače, stavěné pro náročné podmínky zemědělského provozu.

Mulčovač MU 280 LW je od té doby provozován sólo jako nesený v zadním tříbodovém závěsu menšího traktoru. Šikovně se využívá možností, které poskytuje na přání dodané oboustranné připojení – mulčovač lze provozovat v čelním nebo i v zadním závěsu traktoru. Převodovka na krytu stroje má vstup pro kloubový hřídel z obou stran a je osazena také volnoběžkou, která zajišťuje ochranu pohonu traktoru. K pohonu mulčovače je díky tomu možné použít i klasický kloubový hřídel. Další výbavou na přání, kterou ve společnosti MORAVAN Mléčná farma využívají, je hydraulický posun mulčovačů MU 280 LW a MU 300 LW vlevo či vpravo. Aby se mulčovač ve svém připojení pohyboval hladce, o to se starají samomazné PA-vložky.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 4/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down