Kvalitní technika pro úspěšné

Firma LEMKEN je specializovaný výrobce strojů na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin. Konstrukční řešení, která vzešla z dílen této firmy, posouvají v mnohém moderní zemědělství dopředu. V oblasti zpracování půdy firma LEMKEN reaguje na moderní trendy, takže v současnosti může nabídnout stroje pro klasické i bezorebné zpracování půdy, využívající talíře nebo radličky. Inženýři společnosti LEMKEN zastávají názor, že nejlepší práci odvedou specializované stroje s jedním druhem pracovních orgánů a nikoli stroje kombinované, kde jedna sekce určitým způsobem ovlivňuje činnost sekcí dalších.

Své kompetence prokázala firma LEMKEN již uvedením radličkového kypřiče Smaragd na konci osmdesátých let dvacátého století. Ve dvouřadém provedení dokázal tento stroj zajistit celoplošné zpracování půdy a díky speciálnímu úhlu náběhu u špiček a tvarování křídel zároveň adekvátní promísení půdy se slámou. S tím, jak vzrostly v praxi nároky na hlubší zpracování půdy, představil LEMKEN stroje řady Karat – nejprve tří- a nyní i čtyřřadé. Karat se vyznačuje symetrickým uspořádáním radlic tak, aby účinek na promísení půdy se slámou byl co nejintenzivnější.

Zároveň může být Karat využíván i pro kypření v hloubkách až do 30 cm, což činí tento kypřič velmi všestranným strojem. V zemědělských podnicích, které jej vlastní, se téměř nezastaví, protože provádí od prvních přes opakované podmítky až prohlubování souvratí anebo také přípravu půdy před setím po kypřiči i po orbě. Karat je konstruován velmi robustně, na silném rámu a s pevnou ojí, a může díky tomu fungovat i při prohlubování půdního profilu na velkých výměrách s výkonnými pásovými tahači.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *