24.05.2023 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kypřič pro hubení plevele i přípravu půdy

Kypřič Finer SL vyvinula firma Horsch pro mělké celoplošné podříznutí půdy. Umí pracovat v hloubce od tří do deseti centimetrů, přičemž ta spodní hranice se považuje spíše za výjimku.

Jakmile po první podmítce vzejde zaklopený plevel a výdrol, lze s kypřičem Finer SL mělkým podříznutím povrchové vrstvy půdy jej udržovat „černé“. Zrovna tak se tento kypřič vhodně využije i pro přípravu půdy před setím. Podle způsobu využití je možné Finer SL různě konfigurovat. S opěrnými koly vpředu i vzadu bude lépe zaručeno spolehlivé udržování pracovní hloubky radliček v celém záběru. Kypřič se nechá využívat i pro mechanické hubení plevelů v ekologickém zemědělství. Pak se provozuje bez opěrného válce, který by způsoboval obnovení kontaktu plevelných rostlin s půdou. Je to možné díky přítomnosti opěrných kol. Pruty na konci kypřiče plevelné rostliny z půdy vytahují na povrch pro zaschnutí. Agresivita působení u prutů je nastavitelná.

U Fineru SL jsou jednotlivé řady radliček od sebe vzdálené 50 cm. Precizní překrytí radliček pak zaručuje celoplošný účinek. Pokud by se Finer SL využíval k přípravě půdy před setím, je možné jej osadit opěrným válcem. V případě nepotřeby může být tento pěch i na farmě zaměněn za opěrná kola. Kvalitně si srovnat pole do roviny před setím přináší mnoho výhod při pracích po sklizni.

Na obrázku je sedmimetrové nesené provedení Finer 7 SL se čtyřmi řadami šípových radliček 22 cm, válcem Rollflex a dvouřadým zavlačovačem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down