Kypřič s pružnými radličkami a širokým využitím

Další zvýšení výkonnosti ve zpracování půdy s technikou Kuhn dovolují univerzální kypřiče s radličkami, uloženými na pružných slupicích. Nové stroje tohoto druhu mají označení Prolander, jsou v taženém provedení a s pracovním záběrem 6 a 7,5 m. Prezentovány byly v průběhu mezinárodního veletrhu SIMA v Paříži.

Konkrétně se jednalo o modely Prolander 6000 a 7500. Jako stroje s pružnými radličkami jsou vhodné pro nejrůznější účely – od mělké podmítky při druhém přejezdu přes úpravu půdy po orbě až k přípravě půdy před setím.

Pružné slupice mají tvar do písmene S, a mohou být osazeny radličkou o šířce 60 mm nebo šípovými radličkami se šířkou křídel 180 mm. Zoraná půda je nejprve urovnávána smykem v přední části stroje.

Stroj je opatřen radličkami v pěti řadách, což znamená také velmi dobrý urovnávací efekt na pozemky. Ale zároveň i dostatek volného prostoru, díky čemuž probíhá práce plynule a rovnoměrně i tehdy, je-li na povrchu pozemku velké množství posklizňových zbytků. Díky tomu je tento stroj optimálně využitelný v systémech bezorebného hospodaření.

Prolander firmy Kuhn také nabízí možnost změny nastavení pracovní hloubky z kabiny traktoru pomocí hydrauliky. Změna nastavení, prováděná bez použití nářadí, znamená úsporu času a možnost vhodně reagovat na změny podmínek.

Zrovna tak může být stroj osazen jedním ze dvou typů zdvojeného opěrného válce. Provedení s U-profilem o průměru 600 mm je vhodné pro všechny půdní typy a zaručuje vynikající úroveň zpětného utužení půdy. Jednotlivé profily se nachází v roztečích 12,9 cm.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 5/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *