Legenda a nováček se potkali v Rudicích

V loňském roce proběhlo setkání zemědělských odborníků pořádané společností TOKO AGRI a.s.. Kromě teoretické části byly přichystány i praktické ukázky strojů a technologií, které firma TOKO AGRI a.s. na českém trhu nabízí.

Mezi zajímavé stroje rozhodně patří traktory Arbos aktuálně vstupující na evropský trh a také ruské traktory Kirovec K 734 a K 424, jenž si právě na tomto setkání odbyly svoji novodobou premiéru.

Italské traktory

Traktory Arbos jsou vyráběny společností Arbos a v České republice je zastupuje firma TOKO AGRI a.s.. Sortiment traktorů Arbos je široký, ale nejžádanějším segmentem je střední výkonová třída zastoupena v případě značky Arbos řadou 5000. Řada obsahuje tři modely a nabízí výkon od 100 do 130 koní.
Nová značka přináší nový neokoukaný stylový design. Neotřelá kombinace bílé a tmavě zelené barvy přináší novou svěžest. Zaoblené tvary a přitom moderní vzezření jde ruku v ruce s praktičností. Zešikmené linie jsou pěkné a navíc zvyšují pevnost konstrukce, štěrbiny na bočních panelech vypadají trochu jako žraločí žábry a kromě toho, že dodávají stroji agresivní vzhled, jsou snadno odnímatelné a přinášejí snadnou údržbu. Hladká monolitická kabina zase dodává vzhledu eleganci. Zkrátka italský design se nezapře.

Legenda se vrací

Ruské traktory Kirovec asi není třeba dlouze představovat, vždyť Kirovský závod má tradici ve výrobě traktorů dobrých devadesát let. Nicméně novodobý Kirovec se přeci jen od těch, které jsme znávali, hodně liší. Koncepce je však stále stejná: robustní kloubové traktory s výkony až 400 koní a více pro náročné polní práce s širokozáběrovými závěsnými stroji. Ačkoliv jsou to moderní traktory, nabízejí jednoduchost bez zbytečné elektroniky a snadné ovládání. Sortiment zahrnuje tradiční modely i modernizovanou řadu K-734R a nově i kompaktní stroj K-424.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *